İsrail'in Ramallah'a Yaptığı Operasyon

İsrail'in Ramallah'a Yaptığı Operasyon

İsrail Askerlerinin Batı Şeria Bölgesindeki Ramallah Kenti'ne Düzenlediği Operasyonda 4 Filistinli Hayatını Kaybetti, 5'i Ağır 20 Filistinli de Yaralandı.

İsrail'in Ramallah'a Yaptığı Operasyon

İsrail askerlerinin Batı Şeria bölgesindeki Ramallah Kenti'ne düzenlediği operasyonda 4 Filistinli hayatını kaybetti, 5'i ağır 20 Filistinli de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, El Aksa Şehitleri Tugayı'nın bir üyesini yakalamak için çok sayıda askeri araç ve buldozerle birlikte Ramallah'a giren İsrail Ordusu ile Filistinliler arasında çatışma çıktı. El Manar Meydanı ve bazı caddelerde konuşlanan İsrail askerleri halkın üzerine ateş açarken, Hamas militanları da İsrail askerlerine ateşle karşılık verdi. Bazı Filistinliler'in de ellerindeki taş ve sopalarla İsrail araçlarına saldırdığı görüldü. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edilirken, çatışmalarda 4 Filistinli öldü, 5'i ağır 20 Filistinli yaralandı. El Manar Meydanı ile meydana 100 metre uzaklıkta bulunan semt pazarı harabeye döndü. İsrail buldozerlerinin, caddelerdeki çok sayıda otomobili ezdiği ve ters çevirdiği gözlendi. İsrail askerlerinin şehir merkezinden ayrılmasıyla birlikte meydana toplanan binlerce Filistinli, arife günü asılan Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin lehine ve İsrail karşıtı sloganlar attı.

Bu arada çatışmalarda, ismi açıklanmayan bir Filistinli kameraman da yaralandı. Başından yaralanan ve durumu ağır olduğu öğrenilen kameraman hastaneye kaldırıldı. Yaralanan 20 Filistinli ise Ramallah'taki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

(ATA-OYK-OYK-OK-D)