İsrail'in Kuruluş Yıldönümü Resepsiyonu

İsrail'in Kuruluş Yıldönümü Resepsiyonu

İsrail, 59. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyor. İsrail Büyükelçisi Pinhas Avivi'nin Ev Sahipliği Yaptığı ve Sheroton Otel'de Düzenlenen Resepsiyona Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı Adaylığı Damgasını Vurdu.

İsrail'in Kuruluş Yıldönümü Resepsiyonu

İsrail, 59. kuruluş yıldönümünü kutluyor. İsrail Büyükelçisi Pinhas Avivi'nin ev sahipliği yaptığı ve Sheroton Otel'de düzenlenen resepsiyona Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığı adaylığı damgasını vurdu.

Avivi'nin konuklarını kapıda karşıladığı resepsiyona, hükümet kanadından İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Devlet Bakanı Beşir Atalay, Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Cumhurbaşkanlığına adaylığını açıklayan Ersönmez Yarbay, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ergin Saygun, yabancı misyon temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Resepsiyonda Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili sorulara cevap veren Yarbay, CHP'nin aday göstermesi halinde adaylıktan çekileceğini söyledi. ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson

ise Gül'ün adaylığını değerlendirerek, "Sayın Gül 4-5 yıldır tanıdığımız bir isim. TBMM'nin kararına saygı duyuyoruz" dedi.

Wilson 'Sonuç ne olur?' sorusuna ise"Spekülasyon yapmak istemiyorum" cevabını verdi.

(EDA-MEF-MEF-Y)

Kaynak: İHA