İsrail'in Gözaltına Aldığı Çocukların Tutulduğu Kamp Görüntülendi

İsrail'in Gözaltına Aldığı Çocukların Tutulduğu Kamp Görüntülendi

ABD'nin Kudüs kararının ardından başlayan eylemlerde gözaltına alınan Filistinli çocukların tutulduğu kamp görüntülendi. Kümes gibi kafeslerdeki gözleri ve elleri bağlı çocukların hali tepki çekti.

İsrail, geçtiğimiz Cuma gününden bu yana Filistinlilere yönelik baskı ve zulmünü artırarak sürdürüyor. İsrail asker ve polislerinin hedefi Filistinli çocuklar oluyor.

FİLİSTİNLİLERİN EYLEMİNE SERT MÜDAHALE

ABD'nin, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak ilan etmesinin ardından Cuma günü başlayan eylemler birinci haftasını doldurmak üzere. Bir haftada Filistin halkı, özellikle Batı Şeria ve Gazze sokaklarında eylemler gerçekleştirirken, İsrail güvenlik güçleri de eylemlere sert müdahalelerde bulunuyor.

FİLİSTİNLİ ÇOCUKLAR GÖZALTINA ALINIYOR

İsrail'in acımasız polis ve askerleri, kadın, erkek, çocuk farketmeksizin herkesi gözaltına alıyor. Bu gözaltıların da en çok hedefi olan ve tepki çekeni de Filistinli çocuklar.


KAMPLARA YERLEŞTİRİLDİLER

İsrail'in müdahalelerde en çok gözaltı gerçekleştirdiği yer Batı Şeria. Genelde El Halil ve çevresinde gerçekleştirilen bu çocuk gözaltıları, yine El Halil'in Şüheda caddesinde bulunan bir kontrol noktasındaki çocuk toplama kamplarına yerleştiriliyor.


KÜMES GİBİ KAFESLERDE TUTULUYORLAR

Sadece çocukların toplandığı bu kamp, daha önce fotoğraflandıysa da ilk kez videosu ortaya çıktı. Video, gözleri ve elleri bağlı onlarca çocuğun, kümes gibi, küçücük bir kafesin içine yerleştirildiğini gözler önüne seriyor. Görüntüde de görüldüğü gibi silahsız masum çocuklar, tıkıştırılan kafeslerin içerisinde cezalandırılırken, korkak İsrail askerleri de başlarında ağır silahları ile nöbet tutuyor.

KEYFİ GÖZALTILAR

İsrail güvenlik güçleri bu ayaklanmalardan önce de İsrailli çocuklara yönelik gözaltı muamelelerini uygulamış, sokaktan çevirdiği Filistinlileri keyfi olarak tutuklamıştı.

Terörist devletin güvenlik güçleri çocuklara yönelik eylemleri ile her zaman gündeme geliyor.