İsrail Gazze Şeridi'ni Vurmaya Devam Edecek

İsrail Gazze Şeridi'ni Vurmaya Devam Edecek

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Gazze Şeridi'ndeki Militanlara Karşı Saldırı Gerçekleştirmeye Devam Edeceklerini İfade Etti.

İsrail Gazze Şeridi'ni Vurmaya Devam Edecek

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Gazze Şeridi'ndeki militanlara karşı saldırı gerçekleştirmeye devam edeceklerini ifade etti.

Haftalık mutad kabine toplantısında konuşan Olmert, "Terör grubuna karşı faaliyetler aylarca devam edecek" dedi. İsrail Başbakanı Olmert, militanlarla olan mücadelelerini "İsrail ordusuyla terör grubu arasındaki gerçek bir savaş" olarak nitelendirdi ve bu "savaşın" devam edeceğini ifade etti.

Olmert, Gazze Şeridi'nde kontrolü elinde bulunduran Hamas'la da görüşmeyeceklerini bildirdi. Hamas'ın İsrail'i tanımayı reddettiğine işaret eden Olmert, Hamas'la görüşmede İsrail'in herhangi bir faydası olmayacağını söyledi. İsrailli lider, ancak Orta Doğu Dörtlüsü'nün ortaya koyduğu şartları kabul edenlerle görüşeceklerini anlattı. Dörtlü, Hamas'ın şiddete son vermesini, İsrail'i tanımasını ve eskiden imzalanan anlaşmaları kabul etmesini şart koşmuştu.

İsrail ordusunun geçen hafta Filistin topraklarında gerçekleştirdiği saldırılarda, en az 20 Filistinli militan hayatını kaybetti.

(AFP-EA-EA-HO-Y)