İsrail bildiğiniz gibi! Ateşkesin ardından ilk hava saldırısını Gazze'ye düzenlediler

İsrail bildiğiniz gibi! Ateşkesin ardından ilk hava saldırısını Gazze'ye düzenlediler

Anadolu Ajansı / Mustafa M. M. Haboush - Haberler | Güncel

İsrail savaş uçakları, 21 Mayıs'ta imzalanan ateşkese rağmen dün gece Gazze Şeridi'nde Filistin direniş gruplarına ait iki mevziye hava saldırısı düzenledi. Yerel kaynaklar, İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus kentinde ve Gazze Şehrinin güneyindeki Zeytun semtinde Hamas'a ait iki noktayı hedef aldığını belirtti. Saldırılarda yaralanan veya ölen olup olmadığına dair bir bilgi ise henüz geçilmedi.

İsrail uçakları, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus kentinin doğusunda yer alan Muin bölgesinde Filistin direniş güçlerine ait bir mevziyi füzelerle hedef aldı. Uçaklar ayrıca Gazze'nin güneyindeki Zeytun Mahallesi'nde Filistin direniş güçlerine ait bir mevziyi de bombaladı. Filistin Sağlık Bakanlığı, henüz saldırıda yaralanan olup olmadığına ilişkin açıklama yapmadı.

ATEŞKES SONRASI İLK SALDIRI

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, hava saldırısının Gazze'den İsrail tarafına gönderilen yanan balonlara karşılık düzenlendiği ifade edildi. İsrail ordusu 21 Mayıs'taki ateşkesten bu yana Gazze'ye ilk kez saldırı düzenledi.

GAZZE'DE 254 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRMİŞTİ

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne 10 Mayıs'ta başlattığı saldırılar, Hamas ile varılan ateşkes doğrultusunda 21 Mayıs'ta sona ermişti. İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 66'sı çocuk, 39'u kadın olmak üzere 254 Filistinli hayatını kaybetmişti.

İsrail bildiğiniz gibi! Ateşkesin ardından ilk hava saldırısını Gazze'ye düzenlediler

Kaynak: Anadolu Ajansı / Mustafa M. M. Haboush

Haber Yorumları (4)
GAMER AMCA TV: israilin kurulmasına sebep olanların soyunu sopunu kuruttun rabbim , mezarlarına sen cehennem narı doldurda kemikleri sonsuza kadar üşümesin ...
AHMET SAY: hz davut da bir israilliydi adamların bölgesine peygamber inmiş daha ne konuşuyorsun
AHMET SAY: bizim başıma bela olan s400leri filistinlilere versinler hem işlerine yarar ukraynaya yardım gönderiyoruz da filistine neden sadece lafla kalıyor anlayamıyorum
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title