İsrail, Filistin'de İç Çatışmaların Sona Ermesini İstemiyor

İsrail, Filistin'de İç Çatışmaların Sona Ermesini İstemiyor

İsrail İç İstihbarat Servisi Şin Bet'in Başkanı Yuval Duşkin, Filistinli Liderlerin Ulusal Birlik Hükümeti Kurulmasıyla İlgili Suudi Arabistan'ın Mekke Şehri'nde Yapacakları Görüşmelerin Başarı ile Sonuçlanmasının İsrail İçin İyi Olmayacağını Söyledi.

İsrail, Filistin'de İç Çatışmaların Sona Ermesini İstemiyor
05.02.2007 23:00 | Son Güncelleme: 05.02.2007 23:00

İsrail iç istihbarat servisi Şin Bet'in Başkanı Yuval Duşkin, Filistinli liderlerin ulusal birlik hükümeti kurulmasıyla ilgili Suudi Arabistan'ın Mekke Şehri'nde yapacakları görüşmelerin başarı ile sonuçlanmasının İsrail için iyi olmayacağını söyledi.

İsrail Ordu Radyosu'ndan bugün bir açıklama yapan İsrail iç istihbarat servisi Şin Bet'in Başkanı Duşkin, Filistinli liderlerin ulusal birlik hükümeti kurulması konusunda anlaşmaya varmalarının, İsrail için olumlu bir gelişme olmayacağı açıklamasında bulundu. Duşkin, "İsrail Hükümeti, Hamas'ın kendini güçlendirmesine izin verir ve Filistin'e yönelik uluslararası boykotlara son verirse, aynı zamanda Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın durumunu zayıflatmış olur. Filistinli liderlerin ulusal birlik hükümeti kurulması konusunda anlaşmaya varmaları, İsrail'in Abbas'ı güçlendirme çabaları ile ters düşer. Bu da İsrail adına olumlu bir gelişme olmaz" dedi.

Filistin Devlet Başkanı Abbas, Hamas'ın sürgündeki siyasi lideri Halid Meşal ve Başbakan İsmail Haniye, Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın daveti ile yarın Mekke Şehri'nde biraraya gelerek, Filistin'deki iç çatışmaları sonlandırılması ve ulusal birlik hükümeti kurulması konusunda görüşmelerde bulunacak.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: İsrail, Filistin'de İç Çatışmaların Sona Ermesini İstemiyor - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.7.2020 22:11:31. #1.15#
title