İsrail-filistin Anlaşmazlığı

İsrail-filistin Anlaşmazlığı

Rusya Dışişleri Bakanlığı, İsrail Ordusu'nun Batı Şeria ve Gazze'deki Operasyonlarının Bölgedeki Anlaşmazlığı 'Kötüleştirdiği' Açıklamasında Bulundu.

İsrail-filistin Anlaşmazlığı

Rusya Dışişleri Bakanlığı, İsrail Ordusu'nun Batı Şeria ve Gazze'deki operasyonlarının bölgedeki anlaşmazlığı 'kötüleştirdiği' açıklamasında bulundu.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mihail Kamynin, bugün yazılı olarak yaptığı açıklamada, İsrail Ordusu'nun Gazze ve Batı Şeria'daki operasyonlarının Ortadoğu'daki anlaşmazlıkları kötüleştirdiğini ifade etti. Kamynin, "İsrail Ordusu'nun Filistin topraklarındaki geniş çaplı operasyonları, Filistin ve bölgedeki durumu kötüleştirmekte. Ayrıca bölgede İsrail ile Filistin arasında siyasi bir çözüm bulunması için çalışan Filistinliler ile uluslararası güçlerin çalışmalarını zorlaştırmakta" dedi. İsrail topraklarına yönelik saldırıların da bitmesi gerektiğini belirten Kamynin, "İsrail topraklarına yapılan roket saldırıları da dahil şiddetin her türlüsü ve terörizme karşı mücadele edilmesinin gerekliliğine dair herhangi bir kuşku yok. Bu konuda, son zamanlarda görüştüğümüz Hamas lideri Halid Meşal'den de söz aldık" dedi.

Her iki tarafı da kendilerine hakim olmaya çağıran Kamynin, "Filistinli örgütlerin şiddet hareketi de, Filistinliler'in acılarını azaltmayı sağlamıyor. Bu nedenle şiddet hareketini kabul etmenin de gereği yok" açıklamasında bulundu.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA