İsrail'den Sınırdaki Gösterilere Müdahale: 41 Yaralı

İsrail'den Sınırdaki Gösterilere Müdahale: 41 Yaralı

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İsrail askerlerinin sınırda toplanan gençlere gerçek ve plastik mermi ile müdahale etmesi Yaralanan Filistinli gençlerin ambulansa taşınması Sınırda toplanan ve Filistin bayrakları taşıyan göstericiler Yakılan lastiklerden yükselen dumanlar Filistinli gençlerin taş atması...

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

İsrail askerlerinin sınırda toplanan gençlere gerçek ve plastik mermi ile müdahale etmesi
Yaralanan Filistinli gençlerin ambulansa taşınması
Sınırda toplanan ve Filistin bayrakları taşıyan göstericiler
Yakılan lastiklerden yükselen dumanlar
Filistinli gençlerin taş atması Gazze sınırında ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararının protesto edildiği gösterilere İsrail askerlerinin müdahalesinde 41 kişinin yaralandığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin müdahalesinde 41 kişinin yaralandığını belirtti.

İsrail askerleri, Gazze Şeridi'nin sınır bölgelerinde toplanarak ABD'nin Kudüs kararına tepki gösteren Filistinli gençlere, göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek ve plastik mermilerle müdahale etti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıdığını duyurduğu 6 Aralık 2017'den bu yana, başta işgal altındaki Doğu Kudüs olmak üzere Batı Şeria'nın çeşitli yerlerinde ve Gazze sınırında gösteriler düzenleniyor. İsrail askerleri bu gösterilere, göz yaşartıcı gaz ve plastik merminin yanı sıra zaman zaman gerçek mermiyle müdahale ediyor.