İsrail'den Gazze'ye Füze Saldırısı

İsrail'den Gazze'ye Füze Saldırısı

İsrail, Gazze Şeridi ile Sınırdaki Sderot Kentine Atılan 3 Kassam Roketine, Gazze'ye Düzenlediği Füze Saldırısıyla Karşılık Verdi.

İsrail'den Gazze'ye Füze Saldırısı

İsrail, Gazze Şeridi ile sınırdaki Sderot kentine atılan 3 Kassam roketine, Gazze'ye düzenlediği füze saldırısıyla karşılık verdi.

Bir arabaya yöneltilen füze saldırısında, İslami Cihad'ın El Kudüs Tugayları'ndan bir kişi ölürken, 2 kişi yaralandı. Sderot kentine atılan Kassamlar'dan biri eve isabet etti, 2 İsrailli yaralandı; 4 kişi şoka girdi.

İsrail ordusunun füze saldırısı, Gazze Şeridi'ndeki silahlı grupların İsrail'e karşı uyguladığı ateşkesin yürürlüğe girdiği 2006 Kasım'ından bu yana düzenlenen ikinci askeri operasyon oldu.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın danışmanlarından Baş Müzakereci Saib Erekat saldırıyı kınadı.

Öte yandan, İsrail ordusu, Gazze Şeridi ve Batı Şeria'da, bu gece yarısından itibaren 2 gün süre ile yeniden genel abluka uygulamasını başlatıyor.

Abluka kararı, İsrail'de yarın yapılacak Şehitleri Anma Günü ve Pazartesi günü kutlanacak Bağımsızlık Bayramı nedeniyle alındı.

Bu süre içinde insani yardım operasyonları sürecek, doktorlar, sağlık görevlileri ile insani yardım örgütlerinin personeli, din görevlileri ve yabancı basın mensuplarının bölgeye giriş çıkışlarında yasak uygulanmayacak.