İsrail'de Tutuklu Bulunan 4 Ürdünlü Ülkelerine İade Edildi

İsrail'de Tutuklu Bulunan 4 Ürdünlü Ülkelerine İade Edildi

1990 Yılında Ürdün'den İsrail'e Yasal Olmayan Yollardan Giriş Yapan ve Burada 2 İsrail Askerini Öldürmek Suçundan Ömür Boyu Hapse Mahkum Edilen 4 Ürdünlü, Cezalarının Geri Kalanını Ülkelerinde Çekmek Üzere İade Edildi.

İsrail'de Tutuklu Bulunan 4 Ürdünlü Ülkelerine İade Edildi

1990 yılında Ürdün'den İsrail'e yasal olmayan yollardan giriş yapan ve burada 2 İsrail askerini öldürmek suçundan ömür boyu hapse mahkum edilen 4 Ürdünlü, cezalarının geri kalanını ülkelerinde çekmek üzere iade edildi.

Ürdün Kralı Abdullah, 17 senedir İsrail'de tutuklu bulunan Ürdünlü mahkumların iade edilmesini defalarca talep etmişti. İsrail kabinesi, aldığı kararla iade işlemini bugün gerçekleştirdi. İade işleminden sonra yakınlarıyla kısa süre de olsa buluşan tutuklular, görüşme esnasında duygusal anlar yaşadı. Tutuklulardan Sultan El Ecluni'nin babası, "17 senelik özlemi bir nebze de olsa giderdiğimiz için çok mutluyum. Bizlere bu mutluluğu yaşatan Allah'ımıza ve Ürdün Kralı'na çok teşekkür ederim. 17 sene çok

uzun bir süre, bu sürede kimi tutuklular yakınlarını kaybetti. Kimilerinin eşleri ise onları terk etti" diye konuştu. El Ecluni'nin annesi ise, "Allah'ımıza şükürler olsun ki bugünleri de gördük. Çok sevinçliyiz. Kralımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

(FY-MS-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA