İsrail Askerlerinin Şehit Ettiği Filistinli Genç, Türk Bayrağı ile Son Yolculuğuna Uğurlandı

İsrail Askerlerinin Şehit Ettiği Filistinli Genç, Türk Bayrağı ile Son Yolculuğuna Uğurlandı

İsrail askerlerinin Gazze sınırındaki gösterilerde vurarak şehit ettiği Filistinli Muhammed Şerif Bedvan, Türk bayrağına sarılarak son yolculuğuna uğurlandı.

İsrail askerleri tarafından Gazze sınırındaki gösterilerde vurularak şehit olan ve naaşı Türk bayrağına sarılarak son yolcuğuna uğurlanan 27 yaşındaki Muhammed Şerif Bedvan'ın akrabaları AA'ya konuştu.

TÜRK BAYRAĞINA SARILMAYI VASİYET ETMİŞTİ

Bedvan, Gazze sınırındaki "Büyük Dönüş Yürüyüşü" etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen barışçıl gösterilere katılmak üzere evden her çıkışında ailesi, akrabaları ve arkadaşlarına şehit olduğu takdirde naaşının Türk bayrağına sarılmasını vasiyet ediyordu.

Şehidin amcasının oğlu İyhab Bedvan AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Muhammed her zaman şehit olduğu takdirde üzerine Türk bayrağı örtülmesini isterdi." dedi.

"KEŞKE ERDOĞAN'I YÜZ YÜZE GÖREBİLSEM"

İyhab Bedvan, şehidin Türkiye'yi çok sevdiğini ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın kişiliğine hayran olduğunu belirterek, "Bana her zaman 'Keşke Türkiye'ye gidip Erdoğan'ı yüz yüze görebilsem' derdi." diye konuştu. Bedvan'ın başlangıcından beri gösterilere gittiğini ve her gidişinde Türk bayrağı açtığını belirten İyhab Bedvan, "Bir defasında ona neden sürekli Türk bayrağı taşıyorsun dediğimde bana 'Türkiye'yi ve cumhurbaşkanını çok seviyorum. Erdoğan adil biri, kutsallarımızı ve İslam'ı savunan tek kişi' diye cevap vermişti." ifadelerini kullandı.

İyhab Bedvan, şehidin sürekli olarak kendisine Başkan Erdoğan'ın Filistin davasının ve Filistinlilerin savunucusu olduğunu söylediğini belirtti.

TÜRK BAYRAĞI VE ERDOĞAN'IN POSTERİNİ TAŞIYORDU

Gazze sınırındaki gösteriler sırasında Filistinliler zaman zaman Türk bayrağı veya Başkan Erdoğan'ın posterlerini taşıyor.

TÜRK BAYRAĞINI ELİNDEN DÜŞÜRMEMİŞTİ

Daha önce Gazze sınırındaki gösteriler sırasında Türk bayrağı açtıktan sonra İsrail askerlerince vurularak yaralanan Filistinli genç Emin Selim, yaralanmasına rağmen Türk bayrağını elinden düşürmemiş ve Türkiye'nin Filistin'e desteğine bir teşekkür nişanesi olarak Türk bayrağı taşıdığını dile getirmişti.

30 MART'TAN BU YANA 140'DAN FAZLA FİLİSTİNLİ ŞEHİT EDİLDİ

İsrail, sınırdaki askerlerine ateş açıldığını ileri sürerek dün öğleden sonra Gazze'yi savaş uçakları ve tanklarla vurmuş, saldırılarda Muhammed Şerif Bedvan (27), Muhammed Ebu Ferhane (31), Şaban Ebu Hatır (26) ve Mahmud Kışta (23) şehit olmuştu.

Gazze sınırında 30 Mart'tan bu yana devam eden barışçıl "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerinde 140'tan fazla Filistinli İsrail askerlerinin saldırıları sonucu şehit oldu.