İsrail Askerlerinin Ramallah Operasyonunda 4 Ölü

İsrail Askerlerinin Ramallah Operasyonunda 4 Ölü

İsrail Ordusu Askerlerinin, Akşama Doğru Filistin'in Batı Şeria'daki Merkezi Ramallah'ta Düzenlediği Operasyonda Ölenlerin Sayısı 4'e Çıktı. Askerlerin Açtığı Ateşte Ölen Filistinliler'den 3'ünün Sivil Vatandaşlar Olduğu Belirtiliyor.

İsrail Askerlerinin Ramallah Operasyonunda 4 Ölü

İsrail ordusu askerlerinin, akşama doğru Filistin'in Batı Şeria'daki merkezi Ramallah'ta düzenlediği operasyonda ölenlerin sayısı 4'e çıktı. Askerlerin açtığı ateşte ölen Filistinliler'den 3'ünün sivil vatandaşlar olduğu belirtiliyor.

Askerlerin, jip ve buldozerlerle sardıkları Ramallah'ın ana meydanı El Menara'da düzenledikleri operasyonda, yaralananların sayısı da 30'a yaklaştı. Operasyonda, bir İsrail askerleri de gözünden yaralandı.

Her gün binlerce kişinin alışveriş için toplandığı El Menara meydanında İsrail ordusu özel timleri, zırhlı araçlar eşliğinde terör olaylarına karıştığı gerekçesiyle El Aksa Şehitleri Tugayı'nın bir militanını ele geçirmek için bir binayı kuşatmıştı.

Askerlerin yoğun ateşine karşın El Aksa Şehitleri Tugayı militanının evden kaçmayı başardığı, ancak yaralandığı ifade edildi. İsrail askerleri, evde bulunan diğer 4 Filistinli'yi de tutukladı.