İsrail Askerinin Kaçırılması Olayı

İsrail Askerinin Kaçırılması Olayı

Filistinli Militanların Kaçırdığı İsrail Askeri Gilad Shalit'in Babası Noam Shalit, Fransa'dan Oğlu Serbest Bırakılana Kadar Yeni Filistin Hükümeti'ni Boykot Etmesini İstedi.

İsrail Askerinin Kaçırılması Olayı

Filistinli militanların kaçırdığı İsrail askeri Gilad Shalit'in babası Noam Shalit, Fransa'dan oğlu serbest bırakılana kadar yeni Filistin Hükümeti'ni boykot etmesini istedi.

Kaçırılan İsrail askeri Gilad'ın babası Noam Shalit, Fransa'nın İsrail Büyükelçisi Jean Michel Casa ile yaptığı toplantının ardından düzenlediği basın toplantısında, oğlunun serbest kalması için Fransa Büyükelçiliği'nden yardım istediğini söyledi. Shalit, "Oğlum İsrail vatandaşlığının yanısıra Fransa vatandaşlığı da taşıyor. Büyükelçi Casa'dan, Fransa Hükümeti'nin yeni Filistin Hükümeti ile görüşmelerinin koşulu olarak, oğlumun serbest bırakılmasını şart koşmalarını istedim" dedi.

İsrailli Onbaşı Gilad Shalit, 25 Haziran tarihinde Gazze Şeridi'nin güneyindeki Kerem Şalom'da bulunan IDF kontrol noktasına yönelik düzenlenen saldırı esnasında Filistinli militanlarca kaçırılmıştı. İsrailli askerin serbest bırakılması için tüm arabuluculuk girişimleri de şimdiye kadar başarısız oldu.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)