İsrail ABD'nin İran Yaptırımlarını Memnuniyetle Karşıladı

İsrail ABD'nin İran Yaptırımlarını Memnuniyetle Karşıladı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Dünya
İsrail ABD'nin İran Yaptırımlarını Memnuniyetle Karşıladı

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, ABD'nin İran'ın petrol ve finans sektörlerini hedef alan yaptırımlarını memnuniyetle karşıladıklarını, bu adımın Tahran'ın bölgedeki eylemlerine yönelik kritik bir darbe olduğunu ifade etti. Lieberman, "ABD Başkanı Trump'ın verdiği bu cesur karar Orta Doğu tarafından bekleniyordu. ABD tek seferde, İran'ın Suriye, Lübnan, Gazze, Irak ve Yemen'deki yerleşimine büyük bir darbe indiriyor. Başkan Trump, tekrar yaptın. Teşekkür ederim" dedi.

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu da Cumartesi günü yaptığı açıklamada, ülkesinin ana düşmanına yönelik yaptırımlardan dolayı Trump'a teşekkür etmişti.

Washington tarafından 'şimdiye kadarki en sert yaptırımlar' olarak tanımlanan yaptırımlar, Trump'ın Mayıs ayında Tahran'la yapılan çok uluslu nükleer anlaşmayı terk etme konusundaki tartışmalı kararını takiben İran'ın nakliye, finans ve enerji sektörlerine yönelik yeni yaptırımlar bugün yürürlüğe girdi. ABD yaptırımlarının İran hükümetini devirmeyi değil, İran'ın bölgesel militan gruplara desteği ve uzun menzilli balistik füzelerin gelişmesini de içeren politikalarını radikal bir şekilde değiştirmeye ikna etmeyi amaçladığı açıklandı. - TEL AVİV

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title