Ispartalı Gül Yetiştiricilerine 2007'de Kota Yok

Ispartalı Gül Yetiştiricilerine 2007'de Kota Yok

AK Parti Isparta Milletvekili Emin Bilgiç, Gülbirlik'in Ellerindeki Gül Yağı Stoklarının Büyük Oranda Erimesi Nedeniyle 2007 Gül Alımı Sezonunda Kota Uygulamayacağını Açıkladı.

Ispartalı Gül Yetiştiricilerine 2007'de Kota Yok

AK Parti Isparta Milletvekili Emin Bilgiç, Gülbirlik'in ellerindeki gül yağı stoklarının büyük oranda erimesi nedeniyle 2007 gül alımı sezonunda kota uygulamayacağını açıkladı.

Milletvekili Bilgiç, yaptığı yazılı açıklamada, Gülbirlik tarafından 2006 yılında gül alımında kota uygulandığını belirtti. Bu nedenle çiftçinin mağdur edildiğini iddia eden Bilgiç, 2007'de çiftçilerin yüzünün güleceğini kaydetti. Bilgiç açıklamasında, "Gülbirlik Genel Müdürlüğü ve ilimizdeki özel şirketlerin ellerindeki gül yağı stoklarının büyük oranda erimesinden dolayı 2007 gül alımı sezonunda kota uygulanmayacaktır. Çiftçilerimizin mağdur olmamaları için gül alanlarını ihtiyaca göre arttırmaları, bu arttırmanın planlı ve ihtiyaç orantılı şekilde olmasını tavsiye ederiz. Çiftçilerimizin mağdur edilmemesi için verdiğimiz mücadelenin 2007'de inşallah iyi bir baş fiyatla sonuçlanmasını temenni ederim" dedi.

(ŞT-CC-CC-Y)