Isparta'nın Gülleri Gönül Köprüsü ile Ayvalık'a Geldi

Isparta'nın Gülleri Gönül Köprüsü ile Ayvalık'a Geldi

Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Geliştirilen ve Türkcell'in Ana Sponsorluğunu Yaptığı 'Gönül Köprüsü Projesi' Kapsamında Gülleriyle Ünlü Isparta İlinden Ayvalık'a Gelen Öğrenciler, Gönüllerince Eğlenme İmkanı Buldular.

Isparta'nın Gülleri Gönül Köprüsü ile Ayvalık'a Geldi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen ve Türkcell'in ana sponsorluğunu yaptığı 'Gönül Köprüsü Projesi' kapsamında gülleriyle ünlü Isparta ilinden Ayvalık'a gelen öğrenciler, gönüllerince eğlenme imkanı buldular.

Bir gün boyunca Ayvalık'ın tarihi ve turistik yerlerini gezme fırsatı bulan 340 kişilik Isparta öğrenci gurubu, günün sonunda Ayvalık Cumhuriyet Meydanı'nda İlçe Milli Eğitim yetkilileri ve Ayvalıklılarla biraraya geldiler. Burada halaylar çeken, oyunlar oynayan 350 kişilik öğrenci gurubuna hitaben Ayvalık İlçe Milli Eğitim müdürlüğü yetkilileri bir konuşma yaptılar. Yetkililer, konuşmalarında, Doğu ve Batı arasında kurulan Gönül Köprüsü sayesinde değişik bölgedeki değişik kültürlere sahip gençlerin birbirlerini tanıma fırsatına sahip olduklarının altını çizdiler.

Günün sonunda halaylar çekip oyunlar oynayan 350 kişilik Ispartalı öğrenciler ve beraberindeki öğretmenleri, karayolu ile Ayvalık'tan ayrıldılar. Bu proje ile ilköğretim 7. ve 8. ve ortaöğretim 1. ve 2. sınıfta okuyan 100 bin öğrenci Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği illerde 5 günlük kültür turlarına katılıyor. 17 Haziran'da başlayan Gönül Köprüsü Projesi'nin 8 hafta süreceği bildirildi.

Kaynak: CHA