Advertisement

Isparta Kültür Evi'ne Kavuştu

Isparta Kültür Evi'ne Kavuştu
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Isparta'da El Ele Derneği'nin öncülüğünde oluşturulan Kültür Evi açıldı.

Isparta'da El Ele Derneği'nin öncülüğünde oluşturulan Kültür Evi açıldı.

Kültür Evi'nin açılışına AK Parti Milletvekili Recep Özel, Makedonya Türk Milli Birlik Hareketi Genel Başkanı Makedonya Milletvekili Erdoğan Saraç, Vali Memduh Oğuz, Belediye Başkan Vekili Orhan Eren, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

AK Parti Milletvekili Recep Özel yaptığı konuşmada, "Bu tür faaliyetleri görmek bizi ziyadesi ile mutlu ediyor. Burada bir 'Allah razı olsun' demenin mutluluğunu yaşamak, ağlayan yüzlerini güldürebilmek, içlerini sıcak bir iklimde buluşturabilmek insanı mutlu ediyor. Benim de katkım olsun diyenlerin oluşturduğu ve tamamen sivil olan bir kuruluş. Bu milletimizin bu işlere duyarlı olduğunu, ne kadar bu işlere birlik içerisinde bu coğrafyada yaşamamızın göstergesidir. Yardıma muhtaç olan kişilerin hiçbir etnik kimliğine bakmadan, dünyanın neresinde olursak olsun, koşan bir toplumuz" dedi.

Makedonya'dan selem getirdiğini belirterek

konuşmasına başlayan Türk Milli Birlik Hareketi Genel Başkanı Makedonya Milletvekili Erdoğan Saraç ise, bazen hükümetlerin yapmadığı dayanışmanın nasıl yapılacağını El Ele Derneği'nin Makedonya'da yaptığı faaliyetlerle de gösterdiğini söyledi. Saraç, "Bugün de bu açılışı yaparken, ayrıca bu evde Makedonya için bir odanın ayrılması bizleri son derece mutlu etmektedir. Bizim adetlerimiz tamamen aynı bir bütünün parçasıyız. Bu kültür evimizin yalnızca Isparta'ya değil bütün insanlara hayırlı hizmetler götürmesini Allah'tan niyaz ediyorum. Beni de buraya davet ederek bir kardeşiniz gibi gördüğünüz için teşekkür ediyorum" dedi.

El Ele Derneği'ni kültür ağırlıklı bir etkinliğini gördüklerine belirten Vali Memduh Oğuz da, "Eski Isparta evi restore edilmiş içinde kültürel etkinlik yapılacak. Isparta'nın çok ihtiyaç duyduğu bir alan. Çok değerli tescil edilmiş evlerimiz var. Isparta şehir merkezinde tüm ilçelerin evi olmasını arzu ediyoruz. Onlar burayı restore ettirsinler. Sonra yeniden buluşma noktaları olsun. Bu şekilde çalışmalarımız var. Bediüzzaman Said Nursi'nin yaşadığı evin karşısında iki katlı evi satın aldık. Orası da kültür hizmetine dahil edilecek. Barla'da dört katlı evin restorasyonu bitmek üzere.

Burada da en iyi şekilde insanlara hizmet edileceğini biliyoruz. Bu tür etkinlikler de bulunacak sivil toplumu da cesaretlendirmek istiyoruz. Vilayet olarak onlara da destek vereceğimizi belirtiyoruz" açıklamasında bulundu

Damgacı Sokak girişinde Isparta'nın ev yemeklerinin bulunduğu bir restoranın da

mevcut olduğu Kültür Evi'nde Isparta'nın tarihi yansıtan halı tezgahları, bakır eşyalar bulunuyor. - ISPARTA

Isparta Kültür Evi'ne Kavuştu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title