Isparta'da Meslek Yüksek Okuluna Katkı Yapan İşadamı Karasoy'a Ödül

Isparta'da Meslek Yüksek Okuluna Katkı Yapan İşadamı Karasoy'a Ödül

Isparta'nın Uluborlu İlçesinde, Selahattin Karasoy Meslek Yüksek Okulu' (Skmyo)'nun Yapımı ve Geliştirilmesine Sağladığı Katkıdan Dolayı İş Adamı Ahmet Nedim Karasoy'a Ödül Verildi.

Isparta'da Meslek Yüksek Okuluna Katkı Yapan İşadamı Karasoy'a Ödül

Isparta'nın Uluborlu ilçesinde, Selahattin Karasoy Meslek Yüksek Okulu' (SKMYO)'nun yapımı ve geliştirilmesine sağladığı katkıdan dolayı İş Adamı Ahmet Nedim Karasoy'a ödül verildi.

Onur ödülünü Uluborlu Kültür Sarayı konferans salonunda Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Vecihi Kırdemir'in elinden alan Ahmet Nedim Karasoy, Uluborlu'nun ve doğmuş-doğmamış herkesin geleceği için her türlü altyapı, okul yatırımı ve ilçenin yararına katkısı olacak yardımda bulunacağının altını çizdi.

Öğretim görevlileri ve idarecilere daha kaliteli eğitim-öğretim vermesi isteğini dile getiren Karasoy, "Üniversitenin altyapısında, teknoloji alanlarında, akıllı sınıflarında, ingilizce bölümünün altyapısında, bilgisayar programları donanımlarında ve en önemlisi de öğretim görevlilerimizin daha rahat, daha huzurlu çalışabilmesi için ne gerekiyorsa bir kurul tarafından çalışılıp, planlanıp yapılmasında, yetiştirilmesinde yardım yapmaya hazırım" diye konuştu.

Okullara yapılan yatırımlarla kültürlerarası kaynaşma sağlandığını vurgulayan Uluborlu MYO Müdürü Prof. Dr. Mesut Akgül de yüksek öğrenim modelleri içerisinde MYO'ların personel ve altyapı kalitesi olarak desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

.