Isparta'da hastane personelini tabancayla rehin alan şahıs 3 saat sonra teslim oldu

Isparta'da hastane personelini tabancayla rehin alan şahıs 3 saat sonra teslim oldu

Isparta'da hastane personelini tabancayla rehin alan şahıs 3 saat sonra teslim oldu.

Isparta'da hastane personelini tabancayla rehin alan şahıs 3 saat sonra teslim oldu

Isparta'da hastane personelini tabancayla rehin alan şahıs 3 saat sonra teslim oldu.

Isparta'da, yaraladığı şahsın kaldırıldığını düşündüğü hastaneye gelerek Acil Servis personelini 3 saat boyunca silahla rehin alan şahıs polise teslim oldu. Isparta Emniyet Müdürü Kemal Seyhan, şahsı ikna etmek için uzun bir süre uğraş vererek iş sözü bile verdi.

Edinilen bilgiye göre, saat 18.00 sıralarında meydana gelen olayda, Mustafa Turan isimli şahıs, cezaevi arkadaşı olduğu öğrenilen Hasan Baskal ile henüz belirlenemeyen bir nedenle tartıştı. Turan, Baskal'ı tartışma sırasında ayağıdan silahla yaraladı. Turan, yaraladığı Baskal'ı otomobilinin bagajına koydu. Baskal, araç seyir halindeyken bagajdan atlayarak kaçtı. Çevredeki vatandaşlar tarafından fark edilerek Isparta Gülkent Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralı şahıs ameliyata alındı.

Bu arada, Baskal'ın araçtan atladığını fark eden Turan, Baskal'ı öldürmek amacıyla, kaldırıldığını düşündüğü Isparta Devlet Hastanesi'ne gitti. Hastanenin Acil Servisi'nde Baskal'ı arayan Turan, bulamayınca Acil Servis'teki hastane personelini silahı ile rehin aldı.

Olayın duyulmasının ardından Isparta Emniyet Müdürü Kemal Seyhan ve çok sayıda polis ekibi ile Turan'ın annesi, babası ve erkek kardeşi hastaneye geldi. Emniyet Müdürü Seyhan ile ailesi Turan'ı ikna etmeye çalıştı. Zaman zaman yaraladığı şahsın durumunu soran Turan, "Beni perişan etti. Onun yüzünden işimi kaybettim, dünya kadar borca girdim" diye konuştu.

İlerleyen dakikalarda şahsın ikna olamaması üzerine operasyon hazırlıkları başladı. Çelik yelekli özel polisler ve gaz bombaları hazırlandı. Polisler acil servisin kapısına kadar ilerleyerek elleri tetikte hazır bekledi. Bu arada, şahıs olay yerindeki ailesi tarafından ikna edilmeye çalışıldı. Baba Halil İbrahim Turan'ın "Oğlum bırak silahı, değmez buna. Biz seni seviyoruz ve hep birlikte buradan selametle çıkalım" Sözleri de bir fayda vermedi.

Bunun üzerine devreye giren Emniyet Müdürü Kemal Seyhan, şahsa son uyarılarını yaparak teslim olmasını, aksi taktirde müdahale etmek zorunda kalacaklarını söyledi. Bu arada, rehin alındığı söylenen bir doktorun ailesi acil servis önüne gelerek içeri girmek istedi. İzin verilmeyen aile sinir krizleri geçirdi. İçerideki personeli 3 saat sonra serbest bırakan şahıs, polise teslim oldu. Şahıs, ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.