Isparta'da Gazetecilere Saldırı İddiası

Isparta'da Gazetecilere Saldırı İddiası

Isparta'da Yerel Televizyon Kanal 32'nin Muhabir ve Kameramanın Bir Haber İçin Gittikleri Isparta Devlet Hastanesi'nde Güvenlik Görevlilerinin Saldırısına Uğradıkları İddia Edildi.

Isparta'da Gazetecilere Saldırı İddiası

Isparta'da yerel televizyon Kanal 32'nin muhabir ve kameramanın bir haber için gittikleri Isparta Devlet Hastanesi'nde güvenlik görevlilerinin saldırısına uğradıkları iddia edildi.

Televizyon çalışanlarından İsmail Altunbaş, görüntü aldıkları sırada yanlarına gelen güvenlik görevlilerinin kendilerini ve kameranın iterek görüntü almalarını engellediklerini söyledi.

Güvenlik görevlileri ile kısa süreli arbede yaşadıklarını kaydeden Altunbaş, doktor raporu aldıktan sonra Sağlık İl Müdürüne giderek durumu anlattıklarını adli yönden şikayetçi olmadıklarını belirtti.

Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Acar'da bir bildiri yayınlayarak olayı kınadığını duyurdu.

Acar, açıklamasında şunları söyledi: "Isparta'da, kamuoyunu bilgilendirme amacı ile gece gündüz demeden çalışarak, görevlerini en iyi şekilde icra etmek için çalışan bu basın mensubu arkadaşlarımıza yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyorum. Isparta Devlet Hastanesi gibi Isparta'mızın güzide bir kurumunda yaşanan hadise hayret uyandırıcıdır. Kendisini güvenlik şefi ve temizlik firması şefi olarak tanıtan bu 2 yetkisiz insanın orada bir görev için bulunan arkadaşlarımıza saldırma gücünü ve cesaretini nereden almaktadırlar? Yönetim anlayışı bakımından ISO 9001:2000 Kalite Belgesi alan hastane yönetimi yaşanan bu olaylara nasıl bir cevap vereceği de ayrıca merak konusudur."

Isparta Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ramazan Okutan, olayın yaşandığı saatlerde ameliyatta olduğunu ve konudan sonradan haberdar olduğunu söyledi. Okutan, "Yaptığım ilk soruşturmada güvenlik görevlililerimiz basın mensuplarına idareden izin alıp almadıklarını soruyorlar. Ancak "Siz kim oluyorsunuz biz kimseden izin almayız. Siz gidin başhekiminiz gelsin" şeklinde bir cevapla görevlilerimiz tahrik ediliyor. Bunun üzerine görevlilerimiz çekim yapılmaması için basın mensuplarına müdahalede bulunmuştur." dedi.

Kaynak: CHA