Isparta'da Bıçaksız Ameliyatlar Tartışıldı

Isparta'da Bıçaksız Ameliyatlar Tartışıldı

Süleyman Demirel Üniversitesi (Sdü )tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, 'Vasküler Girişimsel Radyoloji Sempozyumu'na Ev Sahipliği Yaptı. Sempozyumda Damar Hastalıklarının Radyolojik Yöntemlerle Tanı ve Tedavisi Tartışıldı.

Isparta'da Bıçaksız Ameliyatlar Tartışıldı
03.10.2009 19:05 | Son Güncelleme: 03.10.2009 19:05

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ )Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, 'Vasküler Girişimsel Radyoloji Sempozyumu'na ev sahipliği yaptı. Sempozyumda damar hastalıklarının radyolojik yöntemlerle tanı ve tedavisi tartışıldı.

Sempozyumun açılışını yapan Radyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mert Köroğlu, SDÜ'nün gelişmiş cihazlarını tanıtarak başladığı sunumunda, "Son bir yıldır üniversitemizde damar hastalıkları ameliyatsız tedavi ediliyor. Bu sempozyumun amacı hastalıkların doktorlar arasında tartışılarak tedavi yöntemlerini daha ileriye götürmektir. Damar hastalıklarında ameliyatsız tedavi hızlı ve başarı şansı daha yüksek sonuçlar ortaya koyuyor." dedi.

Doç. Dr. Köroğlu, birçok organa artık cerrahi müdahaleye gerek kalmadan ulaşılarak müdahale edilebildiğini, bununda son teknoloji ürünü üç boyutlu cihazlarla yapılabildiğini kaydetti. Köroğlu, şah damardaki tıkanıklıkların dahi bu sayede açılabildiğini, hastaların kısa sürece iyileşerek ertesi gün bile taburcu edilebildiğini Türk Kardiyovasküler ve Girişimsel Radyoloji Derneği ile SDÜ Tıp Fakültesi işbirliğinde düzenlenen sempozyuma SDÜ Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ahmet Yeşildağ, Doç. Dr. Mert Köroğlu, Doç. Dr. Meltem Çetin, çok sayıda öğretim üyesi, Türkiye'nin farklı üniversitelerinden girişimsel radyolog ve öğrenciler katıldı.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

title