Isparta'da Atık Malzemelerden Giysi Defilesi
Haberler » Güncel » Haber

Isparta'da Atık Malzemelerden Giysi Defilesi

Süleyman Demirel Üniversitesi (Sdü) Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım Bölümü ile İl Çevre ve Orman Müdürlüğü Tarafından Atık Malzemelerden Tasarlanmış Giysi Defilesi Düzenlendi.

Isparta'da Atık Malzemelerden Giysi Defilesi

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım Bölümü ile İl Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından atık malzemelerden tasarlanmış giysi defilesi düzenlendi.

Öğrenciler tarafından dünyadaki çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla yapılan defilede, gazete, çocuk bezi, rafya, poşet, çuval, yumurta kolisi, çöp poşeti, reklam afişi, bobinler, plastik bardak, ayna gibi nitelikli atık malzemelerden tasarlanmış toplam 31 parça giysi sergilendi. Özgün çalışmaların yer aldığı defilede giysilerin mankenliğini bölüm öğrencileri yaptı.

Isparta Endüstri Meslek Lisesi önünde düzenlenen defileye Vali Şemsettin Uzun, İl Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan, İl Çevre ve Orman Müdürü Tayfun Büyükküpçü, GSF Tekstil Tasarım Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Rengin Oyman ve çok sayıda davetli katıldı. Öğrencilerin bir birinden ilginç giysileri davetliler kadar, yoldan geçen vatandaşlar tarafından da ilgiyle izlendi.