İspanya'da 11 Mart Terör Saldırısının 4. Yıldönümü

İspanya'da 11 Mart Terör Saldırısının 4. Yıldönümü

İspanya Terör Kurbanları Derneği, 11 Mart Terör Eylemlerinin 4. Yıl Dönümünde, Saldırıda Hayatını Kaybedenler İçin Ülke Genelinde Anma Törenleri Düzenledi.

İspanya'da 11 Mart Terör Saldırısının 4. Yıldönümü

İspanya Terör Kurbanları Derneği, 11 Mart terör eylemlerinin 4. yıl dönümünde, saldırıda hayatını kaybedenler için ülke genelinde anma törenleri düzenledi.

Başkent Madrid ve İspanya'nın 25 ayrı şehrinde aynı anda başlayan törenlerde, 11 Mart 2004'de Madrid Atocha Tren İstasyonu'ndaki terör saldırılarında hayatını kaybeden 191 kişi anıldı. Avrupa tarihinin en büyük terör eylemi olan saldırıların ardından 11 Mart, Avrupa Terör Kurbanlarını Anma Günü olarak ilan edildi.

11 Mart saldırılarında komşusunu kaybeden İspanyol Miguel Gomez adlı vatandaş, "Sonucu ne olursa olsun, terör eylemleri her zaman canımızı yakıyor. Burada hayatını kaybeden masum insanları özlemle anıyoruz ve terörün derhal bitmesini temenni ediyoruz. Siyasi partilerin adını kullanmak istemiyorum ama teröristlerle masaya oturup pazarlık yapacaklarına, bu probleme kalıcı çözümler bulmalılar. Zaten görüldüğü gibi geçmiş dönemde yapılan pazarlıklar bir netice vermedi" diye konuştu.

(BU-OYK-OYK-OK-D)