İso'nun Çevre Ödülüne Layık Firma Bulunamadı

İso'nun Çevre Ödülüne Layık Firma Bulunamadı

İstanbul Sanayi Odası (İso), "İso Çevre Büyük Ödülü"nü Geçen Yıl Aksa'ya Vererek Büyük Tepki Toplamasının Ardından, Bu Yıl Ödüle Layık Firma Bulunamadığını Açıkladı.

İso'nun Çevre Ödülüne Layık Firma Bulunamadı

İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) her yıl dağıttığı "İSO Çevre Büyük Ödülü", bu yıl sahipsiz kaldı.

İSO'nun "2006 Yılı İSO Çevre Ödülleri", İSO'nun Odakule'deki merkezinde düzenlenen bir törenle sahiplerine verildi. Ancak bu yıl, "İSO Çevre Büyük Ödülü" ve "KOBİ Çevre Proje Ödülü"ne layık firma bulunamadığı için, bu dallarda verilecek ödüller elde kaldı.

İSO, geçen yıl "İSO Çevre Büyük Ödülü"nü 17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen depremde üç hammadde tankı yırtılan ve çevreye büyük zarar verdiği ve bu nedenle bölgedeki kanser vakalarının arttığı iddialarıyla karşı karşıya kalan Akrilik Kimya Sanayii'ne (AKSA) vermişti. İSO'nun bu tercihi, sivil toplum örgütleri başta olmak üzere kamuoyunun büyük tepkisini çekmişti.

Bu yıl dağıtılan ödülleri ise, "Çevre Teşvik Ödülleri" dalında Borçelik Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Sarten Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş., Fırat Plastik Kauçuk Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye verildi."KOBİ Çevre Özendirme Ödülleri"ne ise Bahçıvan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Maktel Makine ve Tel Sanayi A.Ş. layık görüldü. (ANKA)

Kaynak: ANKA