İso İlk 500'de Toplam 26 Sakarya Firması Yer Aldı - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

İso İlk 500'de Toplam 26 Sakarya Firması Yer Aldı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi
İso İlk 500'de Toplam 26 Sakarya Firması Yer Aldı

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl geliştirilerek sürdürülen Türkiye’nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasının 2016 yılı sonuçları açıklandı.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl geliştirilerek sürdürülen Türkiye'nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasının 2016 yılı sonuçları açıklandı. Araştırma da Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) üyesi 26 firma yer aldı.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, "İkinci 500 büyük firma sıralamasında merkezi Sakarya'da olan 9 firma (1'i Kamu), şubesi şehrimizde olan 17 firma da Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyesi olarak yer aldı" dedi. Kösemusul, "Sakarya'mızı, Türkiye'nin en fazla ihracat yapan illeri sıralamasında ilk 5'e taşıma hedefimiz doğrultusunda hızlı ve gayretli ilerleyişimiz sürüyor. Sakarya'mız ve ülkemizin gelişmesi için azmimiz hiç tükenmeyecek. Firmalarımızın Türk ekonomisi adına önem taşıyan böyle bir çalışmada elde ettikleri başarı da gururumuz oluyor" diye konuştu.

Başkan Mahmut Kösemusul, İstanbul Sanayi Odası'nın araştırmasına göre Türkiye'nin ikinci en büyük firma sıralamasında yer alan firmaları başarılarından dolayı kutladı. Kösemusul, "Sakarya'mızda işletmelerimiz uluslararası ekonomi piyasasında önemli birer rakip haline geldi. Kurumsal ve vizyon sahibi firmalarımızın artması için önceliğimiz olan nitelikli istihdam ve Ar-Ge çalışmalarımız devam ediyor. Bugün baktığımızda daha çok çalışma daha çok üretme zamanı" şeklinde konuştu. - SAKARYA

İhlas Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri
500
title