İso Çevre Ödülü Emin Catering'in Oldu

Sektöründe Dünya Lideri Olan Alman Klüh Firması ile Birleşen Emin Catering, İstanbul Sanayi Odası (İso) 2007 Yılı Kobi Çevre Ödülü'nü Kazandı.

İso Çevre Ödülü Emin Catering'in Oldu

Sektöründe dünya lideri olan Alman Klüh firması ile birleşen Emin Catering, İstanbul Sanayi Odası (İSO) 2007 Yılı KOBİ Çevre Ödülü'nü kazandı.

Ödül dolayısıyla bir açıklama yapan Klüh Emin Catering Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bozdağ, "İnsanları doyururken çevreyi de korumaya özen gösteren bir üretim anlayışımız var. Çevre alanında Oscar sayılabilecek bir ödülle bu anlayışımızın tescillenmesi bizi mutlu etti. Hazır yemek ve catering sektöründe Türkiye'de verilen ilk ödül olması sebebiyle de bizim için ayrıca önem kazanmaktadır" dedi.

İSO'nun çevre ödülünü alan diğer firmalar ise Papirus Kağıt, Uzay Kimya, Delta Mobilya, Şafak Makine, Onur İnşaat ve Sarbak Metal oldu. Ödül töreninde konuşan İSO Başkanı Tanıl Küçük, çevreyle ilgili sorunların özel sektöre ağır cezalar getirerek çözülemeyeceğini vurgularken, İSO Çevre İhtisas Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay da AB çevre mevzuatında yaklaşık 300 direktif bulunduğunu belirterek, "AB çevre mevzuatına uyum, gelişen Türk sanayisi için zorlu bir süreç olacak. Yakalamamız gereken hedef, sabit

olmayan hareketli bir hedeftir" diye konuştu.

(BGO-BGO-CC-E)