İsmini Ermeni İsmiyle Değiştirmek İçin Mahkemeye Başvurdu

İsmini Ermeni İsmiyle Değiştirmek İçin Mahkemeye Başvurdu

Malatya'da Çıkardığı Albümü Satarak Geçimini Sağlayan ve Ermeni Asıllı Olduğunu Söyleyen Bir Kişi, İsminin Ermeni İsmiyle Değiştirilmesi İçin Mahkemeye Başvurdu.

İsmini Ermeni İsmiyle Değiştirmek İçin Mahkemeye Başvurdu

Malatya'da çıkardığı albümü satarak geçimini sağlayan ve Ermeni asıllı olduğunu söyleyen bir kişi, isminin Ermeni ismiyle değiştirilmesi için mahkemeye başvurdu.

Malatya'da İnönü Caddesi'nde yıllardan beri çakmakçılık tezgahının yanında, çıkarttığı Türk halk müziği parçalarından oluşan "Dağı var, ovası var" adlı kasetini de satan Kazım Akıncı, Ermeni asıllı olması nedeniyle ismini değiştirmek istediğini söyledi. Akıncı, isminin Serkis Nersesyan olarak değiştirilmesi isteğiyle Malatya Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvuruda bulunduğunu kaydetti. Akıncı, "Aslen Ermeni'yim. Yeni ismim Allah izin verirse, yine hayırlıysa diyelim Serkis Nersesyan olacak. Ben müzik hayatıma 9 yaşında başladım. 2001 yılında keşfedildim. Şu anda bir kasetim var, onu da kendim satıyorum. Kısmet olursa ikinci kasetim çıkacak. İkinci kasetim Ermeni ismimle çıkacak. Yanlış anlamayın, ayrım, gayrım değil. Yani ben buyum" dedi.

Amacının ayrımcılık yapmak olmadığını söyleyen Kazım Akıncı, ikinci kasetini Ermenice ismiyle çıkartmak istediğini belirterek, kaseti için yardım beklediğini de söyledi.

(BK-OÇ-ÖZ-Y)