İsmetiye - Samanlı Köprüsü Ulaşıma Açıldı
Haberler » Güncel » İsmetiye - Samanlı Köprüsü Ulaşıma Açıldı - Haber

İsmetiye - Samanlı Köprüsü Ulaşıma Açıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Ağır Tonajlı Araç Yoğunluğu Nedeniyle Yıkılma Tehlikesiyle Karşı Karşıya Olan ve Samanlı ile İsmetiye Mahallelerini Birbirine Bağlayan Göl Kanalı Üzerindeki Köprüyü Yeniledi. 23 Metre Uzunluğunda ve 10 Metre Genişliğindeki Köprü Düzenlenen Törenle Trafiğe Açıldı.

İsmetiye - Samanlı Köprüsü Ulaşıma Açıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ağır tonajlı araç yoğunluğu nedeniyle yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve Samanlı ile İsmetiye mahallelerini birbirine bağlayan Göl Kanalı üzerindeki köprüyü yeniledi. 23 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğindeki köprü düzenlenen törenle trafiğe açıldı.


Köprü, Büyükşehir Belediyesi tarafından 110 günlük bir çalışma ile tamamlandı. Toplam 18 adet fore kazık çakılarak yapılan 23 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğindeki köprü, düzenlenen törenle trafiğe açıldı. Açılışa Devlet Bakanı Faruk Çelik de katıldı.


Törende halka hitap eden Devlet Bakanı Faruk Çelik, kent sorunlarının bir bütüncülük arz ettiğini belirterek, bölge halkı için önemli bir sorunun Büyükşehir Belediyesi olarak çözüme kavuşturulduğunu kaydetti. Belediyecilik hizmetlerini vücudun organlarına benzeten Bakan Çelik, şöyle konuştu: "Organları belki önem sırasına göre sıralamak mümkündür. Ancak nerede ağrı varsa insanın canı oradadır. Bursa'nın birçok sorunu varken bölge halkı için en önemli sorun da bu köprünün yapılmasıydı. Önümüzdeki süreçte nerede sorun varsa orada olmaya devam edeceğiz. Çünkü biz laf üreten değil, iş üreten yönetim anlayışı içindeyiz."


Büyükşehir Belediye Başkan Recep Altepe ise, göl kanalı üzerindeki köprünün de zamanla yıprandığını ve üzerinden geçen araçlarla birlikte çökme tehlikesi bulunduğunu dile getirdi. Altepe, "Büyükşehir Belediyesi olarak her sorunda olduğu gibi bu konuya da el attık. Eski köprünün taşıyıcı sistemleri tamamen yıprandığı için baştan sona yeni bir imalat yapıldı. Bu çalışma büyük sıkıntılarla tamamlandı. Bir çalışanımızı da burada kaybettik. Ona da Allah'tan rahmet diliyorum." diye konuştu.


Bursa'nın sağlıklı yaşanılabilir bir kent olması için sadece merkezin değil tüm semtlerin kalkınması ve gelişmesi gerektiğini ifade eden Altepe, bu hedef doğrultusunda sorumluluk sınırına bakmaksızın Bursa'nın her köşesinde yoğun bir çalışma içinde olduklarını kaydetti.


Kaynak: CHA

Manşet

Haberler