İsmet İnönü İlköğretim Okulu Tarihi Buluşmaya Ev Sahipliği Yapacak
Haberler » Güncel » Haber

İsmet İnönü İlköğretim Okulu Tarihi Buluşmaya Ev Sahipliği Yapacak

Adana'da 1935 Yılında Açılan Sabancı Aile Fertlerinin Eğitim Gördüğü İsmet İnönü İlköğretim Okulu Tarihi Buluşmaya Ev Sahipliği Yapacak.

İsmet İnönü İlköğretim Okulu Tarihi Buluşmaya Ev Sahipliği Yapacak

Adana'da 1935 yılında açılan Sabancı aile fertlerinin eğitim gördüğü İsmet İnönü İlköğretim Okulu tarihi buluşmaya ev sahipliği yapacak.

Hacı, Şevket, Özdemir ve Sakıp Sabancı'nın eğitim gördüğü Adana'nın en eski okulları arasında yer alan İsmet İnönü İlköğretim Okulu'nda ilk ve eski mezunlar biraraya geliyor. İsmet İnönü İlköğretim Okulu Türkçe Öğretmeni ve Organizasyon Sorumlusu Dilber Sehir, "Bu yıl ikincisini gerçekleştireceğimiz özel günümüze tüm eski mezunlarımızı biraraya getireceğiz. Bir önceki yıla göre daha geniş bir katılım olacağını düşünüyoruz." dedi.

Mezunlar Günü'ne katılacaklara çağrıda bulunan Sehir, "Okulumuzdan mezun olan değerli dostlarımız okula ait anılarının yer aldığı fotoğrafları beraberlerinde getirmeleri halinde okul arşivinde özel bir bölüm hazırlayacağız." diye konuştu. 1936-1948 yılları dahil olmak üzere okuldan mezun olanlara ait tüm diploma defterlerinin muhafaza edildiğini anlatan Sehir, ilk ve eski mezunlarla birlikte okulda görev yapmış öğretmenleri de mezunlar gününe beklediklerini duyurdu.

Geçen yıl, 1945'li yıllarda okuldan mezun olan Sakıp Sabancı'nın arkadaşlarını bir araya getiren İsmet İnönü İlköğretim Okulu, ikinci buluşmayı ise 3 Haziran 2009 Çarşamba günü saat 14.00'te gerçekleştirecek.

(CİHAN)