İsmek 13. Genel Sergisi Feshane'de Açıldı

İsmek 13. Genel Sergisi Feshane'de Açıldı

Emine Erdoğan:

İsmek 13. Genel Sergisi Feshane'de Açıldı

Emine Erdoğan:

"İSMEK tohumları 1996 yılında 3 kurs merkezinde 3 branşta atılmıştır. Ancak şimdi İstanbul genelinde 38 ilçesinde 219 kurs merkezi ve 123 branş ile adeta bir çınara dönüşmüştür. İSMEK faniye başladığı andan itibaren adeta 1 milyon İstanbullunun umudu oldu."

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları'nın (İSMEK) 13. genel sergisi Feshane'de bulunan Kongre Merkezi'nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'in eşi Esma Dinçer, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, çok sayıda davetli ve kursiyer katıldı.

Toplantıda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, İSMEK'in tarihine değinerek şöyle konuştu: "İSMEK tohumları 1996 yılında 3 kurs merkezinde 3 branşta atılmıştır. Ancak şimdi İstanbul genelinde 38 ilçesinde 219 kurs merkezi ve 123 branş ile adeta bir çınara dönüşmüştür. İSMEK faliyete başladığı andan itibaren adeta 1 milyon İstanbullunun umudu oldu. Bir çok ailenin geleceğe güvenle bakmasına neden oldu. Uluslararası bir boyut kazandı. Yarın İSMEK ile İslam Ülkeleri İstatistik Ekonomik Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi ortak bir eğitim çalışması gerçekleştirecek. Bu ortak çalıştaya başarılar diliyorum." Sergiye ilişkin bir soruya ise Emine Erdoğan, çalışmaların son derece başarılı olduğunu emek veren herkesi tebrik ettiğini söyledi.

"KADINLARIMIZ BAŞIMIZIN TACI"

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da İSMEK'in eğitim öğretimde önem teşkil ettiğini söyleyerek, bu kapsamada desteklerin ve eğitimlerin devam edeceğini kaydederek, "Kadınlarımız başımızın tacı. Bu gibi eğitimler onların eğitimi için son derece önemli." diye konuştu.

Sergi açılışında konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise, yağışların hayatı olumsuz etkilediğini söyleyerek, sel çalışmaları sırasında hayatını kaybeden belediye işçisine Allahtan rahmet ailesine başsağlığı dileyerek, Avrupa Kültür Başkenti Projesi kapsamında çalışmaların devam ettiğini söyledi. Topbaş, İSMEK'in bu kapsamada önem teşkil ettiğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesinin davetlilerle birlikte yapan Emine Erdoğan, sergiyi gezerek, vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

İSMEK tarafından Ferhane'de açılan el sanatları sergisi, 20 Haziran'a kadar ziyarete açık olacak.