İsmail Kavuncu, 2014 Yılında Gerçekleşecek Projeleri Paylaştı

İsmail Kavuncu, 2014 Yılında Gerçekleşecek Projeleri Paylaştı

Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile Osmanlı Parkı Sosyal Tesisleri'nde bir araya geldi.

İsmail Kavuncu, 2014 Yılında Gerçekleşecek Projeleri Paylaştı

Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile Osmanlı Parkı Sosyal Tesisleri'nde bir araya geldi. Toplantıda ilçede yapılan çalışmaları değerlendiren Başkan, 2014 yılında gerçekleştirilecek projeleri de paylaştı.

İsmail Kavuncu, toplantı sonrası İstanbul Kalkınma Ajansı, Kalkınma Bakanlığı ve Eyüp Belediyesi'nin birlikte yürüttüğü Yeşil Bina projesinde düzenlenen seminere de katıldı. Seminerde yenilenebilir enerji konusunda bilgi veren Prof. Dr. Olcay Kıncay, yeni çıkan yönetmelikle devletin yeşil enerji üretiminde vatandaşları desteklediğini, dileyen herkesin enerjisini kendi evinde üretebileceğini hatta bundan kazanç dahi elde edilebileceğini vurguladı. İsmail Kavuncu da "Yenilenebilir enerji kaynaklarını daha fazla kullanmak giderleri azaltacak. Dünyamızın geleceği açısından çevremiz açısından çok önemli. Yeşil Bina hem kendi enerjisini üretiyor hem de yandaki Alibeyköy Spor Kompleksi'ne destek oluyor. İnşallah önümüzdeki yıllarda ülkemizde kendi enerjisini kendi üreten kişilerin çoğunlukta olduğu bir seviyeye gelir." diye konuştu.

Toplantı, yetkililerin Yeşil Bina'daki ısıtma, aydınlatma, rüzgar, güneş enerjisi panellerini incelemeleriyle sona erdi.

Kaynak: CHA