İslami Cihad'dan ABD'ye Misilleme

İslami Cihad'dan ABD'ye Misilleme

İslami Cihad Liderleri Hadir Habib ve Halit El Bach, ABD Başkanı Bush Hakkında İslami Cihad Örgütü'ne Bilgi Vereceklere 50 Dolar Ödeyeceklerini, Bu 50 Dolarlık Bilginin Kendilerini Bush'a Ulaştırmada Yeterli Olacağını Açıkladı.

İslami Cihad'dan ABD'ye Misilleme

İslami Cihad liderleri Hadir Habib ve Halit El Bach, ABD Başkanı Bush hakkında İslami Cihad Örgütü'ne bilgi vereceklere 50 dolar ödeyeceklerini, bu 50 dolarlık bilginin kendilerini Bush'a ulaştırmada yeterli olacağını açıkladı.

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) İslami Cihad Lideri Ramadan Abdullah Shalha hakkında bilgi verenler için koyduğu 5 milyon dolarlık ödüle, İslami Cihad'dan yanıt geldi. Gazze'de basın toplantısı düzenleyen İslami Cihad liderleri Hadir Habib ve Halit El Bach, ABD Başkanı Bush hakkında İslami Cihad Örgütü'ne bilgi vereceklere 50 dolar ödeyeceklerini, bu 50 dolarlık bilginin kendilerini Bush'a ulaştırmada yeterli olacağını söyledi. Habib, ABD'nin İsrail çıkarlarına göre hareket eden emperyalist bir yönetim olduğunu savunarak, "Eğer İslami Cihad Lideri Ramadan Abdullah Shalha'ya bir şey olursa, bunun sorumlusu ABD'yi yönetenler olur. Onlar ve ülkeleri için bunun sorumluluğunu almak son derece tehlikelidir. Kimse bizi yolumuzdan döndüremez. İslami Cihad, bağımsızlık için savunma hakkını kullanan bir örgüttür. Biz özgürlük için varız. ABD gibi emperyalist emellerin peşinde değiliz. İsrail'in İslami Cihad'ı takibe almasından sonra ABD'nin bu kararının gelmesi, ABD'nin İsrail uşağı olduğunun göstergesidir" diye konuştu.

İslami Cihad lideri Bach ise, "Kim bize Amerikan Başkanı Bush hakkında bilgi verirse, ona 50 dolar vereceğiz. Bu bilgi bizim ona ulaşmamızda yeterli olacaktır. Biz onların gözünde 5 milyon dolarlık değere sahipken, onlar bizim gözümüzde 50 dolarlık değer taşıyorlar" dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmaya göndermede bulunan Bach, Mescid-i Aksa ile ilgili sözlerinden ötürü Erdoğan'a teşekkür etti. Bach Türkiye ile ilgili olarak, "Kudüs, tüm Müslümanlar için önemlidir. Türkiye her zaman Filistinliler'e destek çıkmış, haklı davalarına yardım etmiştir. Sonuçta Türkiye Müslüman bir ülkedir. Mescid-i Aksa onlar için de önemlidir. Türk halkı her zaman desteğini bizlere hissettirmiştir. Bu nedenle Erdoğan'a teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

(MKF-OYK-OYK-OK-D)