İslam Karşıtı Film İnternette

İslam Karşıtı Film İnternette

Hollanda'da Yabancı Karşıtı Özgürlük Partisi (Pvv) Lideri Geert Wilders Tarafından Yapılan İslam Karşıtı Kısa Film, İnternet Üzerinden Yayınlandı.

İslam Karşıtı Film İnternette

Hollanda'da yabancı karşıtı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders tarafından yapılan İslam karşıtı kısa film, internet üzerinden yayınlandı.

Fitne adıyla hazırlanan ve yaklaşık 16 dakika süren filmin gösterildiği link, partinin web sitesinde açıklandı. www.liveleak.com adresinden verildiği belirtilen filmde, günümüzde yaşanan terörün kaynağının İslam ve onun kutsal kitabı Kuran-ı Kerim'den kaynaklandığı öne sürülüyor. Filmde, İslam'ın Batı uygarlığını yok etmek istediği de iddia ediliyor.

Filmin internette gösterime girmesinin ardından partinin web sayfasının kapandığı ve aşırı yüklenme dolayısıyla filmin gösterildiği web sayfasına da ulaşılamadığı bildiriliyor.

Filmin, Hollanda'da televizyonlarda gösteriminin kabul edilmemesi üzerine Geert Wilders, ABD çıkışlı fithnathemovie.com adresinden verileceğini açıklamıştı. Ancak bu adresin sahibi olan şirket geçen hafta sonunda adresi, gelen şikâyetler üzerine geri çekmişti.