İslam "Barış" Dinidir

İslam 'Barış' Dinidir
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, İsrail'in Gazze'de yaptığı insanlık dışı katliamlardan kaçarak kentte gelen Yunus ailesini makamında kabul etti.

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, İsrail'in Gazze'de yaptığı insanlık dışı katliamlardan kaçarak kentte gelen Yunus ailesini makamında kabul etti.

Ziyarette Vali Azizoğlu, Türklerin tarih boyunca ezilenin, haksızlığa uğrayanın yanında olduğunu söyledi.

Bugünde bu coğrafya üzerinde haksız yere zulme uğrayanların yanında olduklarını dile getiren Azizoğlu, şunları söyledi:

"Biz öyle bir tarihten medeniyetten geliyoruz ki sadece Müslümanların değil, Gayrimüslimlerin de haklarını hep korumuşuzdur. Ecdadımız bin 400'lü yıllarda İspanya'dan kaçan Yahudilere bile kucak açmış din, dil, ırk ayrımı yapmadan onların hak ve hukukunu korumuştur. Dün Müslümanların kurtardığı Yahudiler, bugün Müslümanlara zulmeder olmuştur. İslam barış dinidir, Müslümanlar barışı ister dünyanın hiçbir bölgesinde savaşların olmamasını, çocukların ölmemesini ister. Müslümanlar bundan sonra birlikteliği sağlarsa, bundan güç doğar. Yeter ki, bölgede oynanan oyunlara gelmeyelim."

Bir yıl önce Gazze'den Türkiye'ye ve ardından Erzurum'a gelerek Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (TYD) bursu ile Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde doktora eğitimi alan Anne Esma Yunus, "Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve bizlere kucak açan siz değerli valimize çok teşekkür ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti devleti ezilen, katledilen mazlumların sığındığı umut kapısı olmuştur." dedi.

Ziyarette Yunus çiftinin en büyük çocuğu olan 13 yaşındaki Muhittin Yunus, Filistin ve Türk bayraklı kaşkolü Azizoğlu'na hediye ederek "Kudüs Filistin'in başkenti" diyerek mesaj verdi.

Daha sonra Azizoğlu, Muhittin, Farah ve Zeynettin Yunus'a eğitim setleri ve çeşitli hediyeler verdi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title