İşkur Elemanları Sözleşmelerinin Uzatılmasını İstedi

İşkur Elemanları Sözleşmelerinin Uzatılmasını İstedi

Van'da yaşanan depremler sonrası İŞKUR tarafından Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında geçici olarak işe alınan işçiler sözleşmelerinin uzatılması için basın açıklaması yaptı.

İşkur Elemanları Sözleşmelerinin Uzatılmasını İstedi

Van'da yaşanan depremler sonrası İŞKUR tarafından Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında geçici olarak işe alınan işçiler sözleşmelerinin uzatılması için basın açıklaması yaptı. Hiçbir sloganın atılmadığı açıklamada işçiler devletin kendilerine sahip çıkmasını istedi.

Deprem sonrası Van İş-Kur Müdürlüğü tarafından geçici olarak işe alınan 7 bin işçinin sözleşmelerinin uzatılması için bir araya gelen yaklaşık 100 işçi, hükümete ve yetkililere çağrıda bulundu. İş sözleşmelerinin uzatılması için Sanat sokağında bir araya gelen yaklaşık çalışanlar, basın açıklaması yaptı. Hiçbir sloganın atılmadığı basın açıklamasında 'Van için Her şeyi yaptıkö, 'Mağduruz devlet bize sahip çıksınö dövizleri taşıyarak seslerini duyurmaya çalıştı.

Sanat sokağında yapılan açıklamayı işçiler adına Mansur Şendul okudu. Şendul, 2 ay sonra işten çıkarılacaklarını ifade ederek, mağduriyetlerinin giderilmesi için yetkililerden destek istedi. Şendul, 'Depremler sonrası her türlü zorluğa rağmen bize verilen görevleri hakkıyla yerine getirmeye çalıştık. Bizlerde depremzede olmamıza rağmen ilimizde yaşanan deprem nedeniyle birçok vatandaşımız çeşitli illere göç etmek zorunda kaldı. Ama bizler ailelerimizi çadırlarda bırakıp yardıma ihtiyacı olan herkesin yanında olmaya çalıştık. Başta Sayın Valimiz ve vali yardımcılarımız ile birlikte uykusuz kalarak ve belirli çalışma saatleri olmaksızın köylere, mahallelere, çadır kentlere kısacası Van ilinde bulunan herkesin temel ihtiyaçlarını gidermek için çaba harcadık. Yetkililerden sözleşmelerimizin uzatılmasını istiyoruzö dedi.