İŞKUR'dan Bilgilendirme Toplantısı

Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel
İŞKUR'dan Bilgilendirme Toplantısı

İŞKUR, Afşin'de bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü Afşin'de bilgilendirme toplantısı düzenledi.

İŞKUR İl Müdürü Ali Yüce, Afşin Kaymakalığı Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Afşin'e hizmet binası açmak için çalışma başlattıklarını söyledi.

Kurumun yenidne yapılanma süreceni anlatan Yüce, 23 ildeki bölge müdürlüklerinin kaldırılarak vatandaş odaklı hizmete geçildiğini anlatan Yüce, şunları kaydetti: "Önceden işçi ve işveren arasında en ufak bir uyuşmazlık halinde gerekli belgeleri toplayarak veya çalışma belgesi, işletme belgesi gibi en ufak bir sorun için Gaziantep'e gitmek zorunda kalınıyordu. Artık durum öyle değil. Bizim amacımız hizmeti vatandaşımızın ayağına götürmek. Geçen yıl içerisinde büyük ilçelerimizden başlayarak hizmet merkezlerimizi açmaya başladık. Afşin'e de bağımsız olarak hizmet merkezini açmayı planlıyoruz."

İŞKUR personelinin fedakarca bu ülke için çalıştığını dile getiren Yüce, Afşin'de arsa temini yönünde çalışmalarının olduğunu kaydetti.

Mesleği olan kişinin hiçbir zaman işsiz kalmadığını vurgulayan Yüce, işsizliğin en büyük sorunlarından bir tanesinin mesleksizlik olduğunu belirtti.

Kent genelinde bir mesleği olan kişilerin boşta kalmadığını verilerle gözlemlediklerini dile getiren Yüce, sözlerini şöyle tamamladı: "Bizim temel işlevlerimizden birisi işçi ve işvereni buluşturup ve uygun bir işe yerleşmesini sağlamak. Ayrıca mesleğini değiştirmek isteyen veya meslek sahibi olmak isteyenlere mesleki eğitim konusunda destek olmak. Ama esas amacımız işçi ve işvereni bir araya getirerek uygun işe uygun insanı yerleştirmek temel prensibimiz."

Toplantıya, Afşin Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Bekir Sıtkı Can, Afşin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Kurt, Kahramanmaraş Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası Afşin Temsilcisi Ünal Peköz ile mali müşavirler katıldı. - Kahramanmaraş

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title