İskenderunlu İzcileri Fener Alayı Düzenledi

İskenderunlu İzcileri Fener Alayı Düzenledi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri Kapsamında İskenderunlu İzciler Fener Alayı Düzenledi.

İskenderunlu İzcileri Fener Alayı Düzenledi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında İskenderunlu izciler fener alayı düzenledi.

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen etkinliğe İskenderun'a bağlı tüm ilköğretim okulu izci grubu ve izci liderleri katıldı.

Türkiye'nin en büyük ikinci anıtı olan Atatürk anıtı önünde gerçekleştirilen etkinliğe izcilerin aileleri de katılarak gösterileri ilgi ile izleme fırsatı buldu.

İskenderun Milli Eğitim Müdürü Mehmet Altay ve Milli Eğitim Şube Müdürü Yılmaz Balaman'da gösterileri heyecanla izledi. İlköğretim izcileri arasında halat çekme, çuval yarışı ile kurbağa yürüyüşü yarışları düzenlenirken, veliler ve vatandaşlar yarışmaları heyecanla izledi.

İzci marşının okunmasının ardından havanın kararması ile birlikte düzenlenen fener alayı ise renkli görüntülerin yaşanmasına neden oldu.

Tüm ilköğretim okulu öğrencileri ellerindeki meşaleleri yakarak Atatürk anıtından şehir merkezine doğru izci marşları söyleyerek yürüyüşe geçti.

Şehit Pamir ve Ulu Cami Caddesi üzerinde yürüyüş yapan izcileri aileleri de heyecanla takip etti.

İskenderun İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yılmaz Balaman, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Atatürk anıtı önünde izcilerimizi ve ailelerimizi bir araya getirmek istedik. Böylesi sosyal aktiviteler sayesinde öğrencilerimiz kendilerine olan özgüveninin daha da artacağına inanıyoruz." dedi.

Kaynak: CHA