İskenderun Sahiline Yaptırılacak Caminin Temeli Atıldı

İskenderun Sahiline Yaptırılacak Caminin Temeli Atıldı

Türkiye'nin İzmir'den sonra en uzun sahil kordonlarından biri olan İskenderun sahiline cami yaptırılacak.

İskenderun Sahiline Yaptırılacak Caminin Temeli Atıldı

Türkiye'nin İzmir'den sonra en uzun sahil kordonlarından biri olan İskenderun sahiline cami yaptırılacak. Hayırsever işadamı Recep Atakaş tarafından yaptırılacak olan ve eşinin ismini taşıyan Nihal Atakaş Camii'nin temel atma töreni dualarla gerçekleşti.

Sahil kordonu üzerinde yapılacak olan Nihal Atakaş Camii'nin temel atma törenine Hatay Valisi Ercan Topaca, eski Hatay valileri Abdulkadir Aksu ve Zeki Şanal, Cumhurbaşkanlığı Hukuk Baş Danışmanı Ahmet Karayiğit, Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanı Murat Alkan, KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, protokol üyeleri ve davetliler katıldı.

Sahil kordonu üzerinde yapılacak olan camiyi yaptırma fikrinin eşine ait olduğu için camiye eşinin ismini verdiğini belirten hayırsever işadamı Atakaş, caminin sahil kordonu üzerinde gerdanlık gibi duracağını belirterek, "İskenderun halkımıza hayırlı bir hizmet kazandırmanın gayreti içerisinde oldum. Osmanlı, Selçuklu ve Türk Mimarisinin en güzel örneklerinden birini teşkil edecek olan camide sahile gelen vatandaşlarımız ibadetlerini rahatça yerine getirebilecekler." diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu'nun dua etmesinin ardından Nihal Atakaş Camii'nin zeminine ilk harcı döküldü.

Kaynak: CİHAN