İskenderun'da Trafik Kazası: 6 Yaralı

İskenderun'da Trafik Kazası: 6 Yaralı

Hatay'ın İskenderun İlçesinde Meydana Gelen Trafik Kazasında Facianın Eşiğinden Dönüldü. Edinilen Bilgilere Göre Nedim Dural'ın (50) Kullandığı 31 Ly 155 Plakalı Kamyon, Şeker Yolu Deniz Alayı İnişinde Hidroliğinin Boşalması ve Hidrolikten Akan Yağ ile Yolun Kayganlaşması ve Freni Patlaması Sonucu Önüne Gelen Araca Çarptı.

İskenderun'da Trafik Kazası: 6 Yaralı

Hatay'ın İskenderun ilçesinde meydana gelen trafik kazasında facianın eşiğinden dönüldü. Edinilen bilgilere göre Nedim Dural'ın (50) kullandığı 31 LY 155 plakalı kamyon, şeker yolu Deniz Alayı inişinde hidroliğinin boşalması ve hidrolikten akan yağ ile yolun kayganlaşması ve freni patlaması sonucu önüne gelen araca çarptı.

Dural, Karaağaç kavşağındaki kırmızı ışıklara kadar geldi. Karaağaç kavşağında kırmızı ışıkta bekleyen bir yolcu otobüsü, kamyonet ve diğer araçlara arkadan çarptıktan sonra yolun solundaki sazlığa uçan kamyon şoförü Nedim Dural, kazada ağır yaralandı.

Facianın eşiğinden dönülen kazada yolcu otobüsünde bulunan vatandaşlar da büyük panik yaşadı. Yaklaşık bir saat İskenderun- Antakya yolunda trafik tek şerit üzerinden güçlükle sağlanırken, trafik ekipleri kayganlaşan yolda başka kaza olmaması için geniş güvenlik önlemi aldı.

Kamyonet içerisinde sıkışan yaralılar olay yerine gelen 112 acil ambulans ekipleri, polis ve vatandaşlar tarafından güçlükle çıkartıldı. Yaralılar ambulanslar ile İskenderun Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kazada, yaralanan Umut Öner (12), Süleyman Öner (28) Mehmet Demirci Özhan Bıçaklı, Makbule Sönmez ve kamyon şoförü Nedim Dural (50) İskenderun Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Devlet Hastanesi Başhekimi Veysel Yıldırım, hastaları ziyareti sırasında yaptığı açıklamasında, "Şu an hastalarımıza gerekli tıbbi müdahale yapılmaktadır. Hastalarımızın genel olarak sağlık durumları iyi." şeklinde konuştu.