İskenderun'da Spor ve Barış Etkinliği

Hatay'ın İskenderun İlçesinde 1. İskenderun Spor ve Barış Etkinliği Kapsamında Tertip Edilen "Sporda Şiddet, Medya ve Hakemler" Adlı Panel Büyük İlgi Gördü.

İskenderun'da Spor ve Barış Etkinliği

Hatay'ın İskenderun ilçesinde 1. İskenderun Spor ve Barış Etkinliği kapsamında tertip edilen "Sporda Şiddet, Medya ve Hakemler" adlı panel büyük ilgi gördü.

Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen panele, İskenderun Kaymakamı Cengiz Horozoğlu, Belediye Başkanı Mete Aslan, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Eyüphan Eyüpoğlu, İl Gençlik Spor Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu ve çok sayıda davetli katıldı. TRT'nin Stadyum adlı programının yapımcı ve sunucusu Erdoğan Arıkan, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Selçuk Dereli, FIFA kokartlı hakemlerden Vedat Yüksel, Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Sekreteri Orhan

Erhantan'ın da konuşmacı olarak katıldığı panel öncesi, İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan söz aldı. İskenderun'da belediyenin sporun her dalına el attığını ve sporcu yetiştirmek için çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Mete Aslan, gençlerin spora yönelmelerini istediklerini ancak, uyuşturucu ve madde bağımlısı gençler için de barınma evleri ve rehabilitasyon merkezi kuracaklarını belirtti. Aslan, Türkiye'de spor adına bir çok kişinin konuştuğunu, ancak bir şey yapılmadığını da sözlerine ekledi.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Selçuk Dereli ise, "Bu tür panelleri daha önce yaptık ve bunu Türkiye genelinde yapmaya karar verdik. Çünkü 1870 yıllardan beri sporda şiddet, dünyanın en büyük sorunu. Yıllardır devam ediyor ve çözülebilmiş değil. Biz de bu soruna bir nebze olsun çözüm bulabilmek adına buradayız. İnşallah panel sonrasında gerek futbolda ve gerekse diğer spor dallarında görülen şiddete, şiddetle karşı çıkarız" diye konuştu.

Konuşmacıların 5 dakikalık konuşmalarının ardından panel, soru-cevap şeklinde devam etti.

(AS-YK-MFS-OK-S)

Kaynak: İHA