İskenderun'da kurtuluş coşkusu

İskenderun'da kurtuluş coşkusu

Türk ordusunun Hatay topraklarına İskenderun'dan girişinin 69. yıl dönümü akşam saatlerinde törenlerle kutlanmaya başlandı. Şanlı Türk askeri, temsili olarak şehre girdi.

İskenderun'da kurtuluş coşkusu
05.07.2007 21:01 | Son Güncelleme: 05.07.2007 21:01

Türk ordusunun Hatay topraklarına İskenderun'dan girişinin 69. yıl dönümü akşam saatlerinde törenlerle kutlanmaya başlandı. Şanlı Türk askeri, temsili olarak şehre girdi. İskenderun halkının alkışları ile şehre giren Türk ordusunun komutanı da şehrin anahtarını İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan'a takdim etti. Başkan Aslan şehrin anahtarını Türk Askeri adına Piyade Üsteğmen Erkan Budak'ın ellerinden aldı.

Yapılan anahtar tesliminin ardından, Atatürk Bulvarı'nda, İskenderun Kaymakamı Cengiz Horozoğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hamza Koçyiğit ve İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan, törene katılanların kurtuluş gününü kutladı. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı ve şiirler okundu.

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title