İskenderun'da En Fazla Aday Adayı AK Parti'den
Haberler » Politika » Haber

İskenderun'da En Fazla Aday Adayı AK Parti'den

Hatay'ın İskenderun İlçesinde, Belediye Başkanlığı İçin Çok Fazla Aday Adaylığı Başvurusu AK Parti'nden Yapıldı.

İskenderun'da En Fazla Aday Adayı AK Parti'den

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, belediye başkanlığı için çok fazla aday adaylığı başvurusu AK Parti'nden yapıldı.

Şu ana kadar Seyfi Dingil, İrfan İsmetoğlu, Vesel Yıldırım, Osman Alpagül ve İbrahim Yaran adaylığını açıklarken, önümüzdeki günlerde ise Mehmet Yüksekgönül, Mehmet Hazırlar, Filiz Özçörekçi, Ayhan Bölükbaşı ve Mehmet Soydan'ın da aday adaylığı için başvuruda bulunacağı belirtiliyor.

İskenderun'da üç dönemdir belediye başkanlığını görevini yürüten DP'li Mete Aslan'ın da 29 Mart seçimlerinde yine aday olacağı ifade ediliyor.

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Musa Kurşun, halkın artık AK Partili bir belediyeyi istediğini ileri sürerek, "AK Parti olarak, insana hizmet ve insan odaklı bir belediye başkanı istiyoruz. Halkımız da İskenderun'u AK Partili bir belediye olarak görmek istediği için her gün değişik bir arkadaşımız aday adaylığı başvurusunda bulunuyor. Tüm adaylarımız, 'hangi aday olursa olsun İskenderun Belediyesi AK Partili olsun' anlayışı ile hareket ediyor." ifadesini kullandı.

Aday adaylarından Seyfi Dingil, insan odaklı bir belediye olmak için çaba sarf ettiklerini belirterek, "İhtimallerle yola çıkmıyoruz. Rahmetli Cumhurbaşkanı Turgut Özal döneminde İskenderun'un kaçırdığı fırsatları bu kez kaçırmak istemiyoruz. Belediye başkanı halkın emrinde olmalı, İskenderun'da aile danışma merkezi kuracağız ve büyük İskenderun projesini hayata geçireceğiz." dedi.

Osman Alpagül ise, Türkiye'de toplu konutlardan faydalanmayan 300 bin nüfuslu tek ilçenin İskenderun olduğunu belirterek, fakirlerin de ev sahibi olması için çaba sarf edeceklerini söyledi.

İskenderun Devlet Hastanesi başhekimliğinden istifa ederek aday adayı olduğunu açıklayan Veysel Yıldırım ise, "Yirmi yıllık tecrübelerimle halkıma hizmet etmek için bu göreve talip oldum." ifadesini kullandı.

İskenderun'a bağlı Sarıseki beldesinde doğan yeminli mali müşavir ve öğretmen İbrahim Yaran da, 20 yıldır İskenderun'da doğup büyüdüğünü ve bu memleketin ekmeğini yediğini belirterek, "Büyük düşünmeyen ve büyük projeleri olmayanlar, büyük projeleri olanların küçük figüranları olur." diye konuştu.

İskenderun Belediye Meclis üyeliğinden istifa ederek aday adayı olan İrfan İsmetoğlu ise, "Mecliste kazandığım birikim ve tecrübeler, halkımdan aldığım destek ile ben de belediye başkan aday adayıyım." şeklinde konuştu.

(CİHAN)