İskeleden Denize Düşen İşçi Boğuldu

İskeleden Denize Düşen İşçi Boğuldu

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) Bostancı Oruç Reis İskelesi'nde görevli işçi Nizamettin Kayacan (31), temizlik yaparken denize düşerek boğuldu.

29.03.2012 19:43 | Son Güncelleme: 29.03.2012 19:43
İskeleden Denize Düşen İşçi Boğuldu

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) Bostancı Oruç Reis İskelesi'nde görevli işçi Nizamettin Kayacan (31), temizlik yaparken denize düşerek boğuldu. Olay yerinde can veren temizlik işçisinin cansız bedeni incelemelerden sonra Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olay, saat 16.00 sıralarında Bostancı Oruç Reis İskelesi'nin bakım onarım kısmında meydana geldi. Her zamanki gibi günlük temizlik işlerini yapan 4 çocuk babası Kayacan, bilinmeyen bir nedenle dengesini kaybederek suya düştü. Kıyıya bağlı deniz otobüsü ile iskele duvarı arasına düşen işçinin yardımına çevredeki güvenlik görevlileri koştu. Yüzme bilmediği için kısa sürede dibe batan talihsiz işçiyi güvenlik görevlileri de kurtaramadı. Boğularak can veren Nizamettin Kayacan'ın cesedi olay yerine gelen dalgıç polisler tarafından iskeleye çıkartıldı. Ceset, polis ekiplerinin incelemelerinden sonra ambulansla hastaneye götürüldü. Olay sonrası iskeleye koşan Kayacan'ın yakınları ise uzun süre gözyaşı döktü. Görevliler tarafından güçlükle sakinleştirilen yakınları, olay yerinden uzaklaştırıldı.

Bu arada olay yerine gelen gazetecilerin görüntü almaları engellendi. İDO güvenlik görevlileri gazetecilerin iskeleye yaklaşmalarına izin vermedi.

Kaynak: CHA

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
title