İskelede İhmal Can Alıyordu

İskelede İhmal Can Alıyordu

İstanbul (dha) Kadıköy -eminönü İskelesinde, Hiçbir Tedbir Alınmadan Sürdürülen Tadilat Çalışmaları Sırasında İskelenin 2. Katından, Vapurdan İnen Yolcuların Üzerine 5 Metre Uzunluğunda İki Profil Demiri Düştü. Olayda Bir Yolcunun Ayağı Kırılırken, Diğeri İse Boynundan Yaralandı.istanbul Büyükşeh...

İskelede İhmal Can Alıyordu


İSTANBUL (DHA) Kadıköy -Eminönü İskelesinde, hiçbir tedbir alınmadan sürdürülen tadilat çalışmaları sırasında iskelenin 2. katından, vapurdan inen yolcuların üzerine 5 metre uzunluğunda iki profil demiri düştü. Olayda bir yolcunun ayağı kırılırken, diğeri ise boynundan yaralandı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yenileme çalışmaları süren Eminönü iskelesinde saat 14.30’da inanılmaz bir kaza meydana geldi. Olayda Eminönün’den hareket eden vapur, yolcularını Kadıköy iskelesine bıraktı. Bir yandan tadilatın sürdüğü bir yanda ise normal seferlerin yapılmaya devam ettiği iskelede inen yolcuların üzerine, iskelenin ikinci katından 5`er metre uzunluğundaki iki profil demiri düştü. Vapurdan inen yolcuların arasına düşen ve her biri 20`şer kilo ağırlığındaki iki porofil demiri 18 yaşındaki Mustafa Çetinkurşun’un bacağına , 29 yaşındaki Servet Kurt’un ise boynuna isabet etti. İskele görevlileri yaşanan panik üzerine farkettikleri olayın ardından yaralılar için ambulans çağırdı.

PROFİL DEMİRLERİ APARTOPAR KALDIRILDI.
Büyük bir ihmal neticesinde iki yolcunun yaralanmasına neden olan demir profiller iskele görevlileri tarafından apar topar olay yerinden kaldırıldı.Yerde acıdan kıvranan Mustafa Çetinkurşun’un ilk müdahalesi olay yerinde ambulans görevlileri tarafından yapılırken durumu daha iyi olan Servet Kurt ise bir otomobille hastaneye kaldırıldı.Yapılan ilk müdahalenin ardından sol bacağında kırık bulunan Çetinkurşun Haydarpaşa Numune Hastanesine Kaldırıldı.

İHMALE MEGAFONLA TEPKİ GÖSTERDİ
Olay yerine basın mensuplarının geldiğini görüp demir profilleri kaldırıp temizlik yapan iskele görevlileri ile yolcular arasında tartışmalar yaşandı. Olay yerine şerit çekilmesi ise dikkat çekti. Vapurdan inen işçi emeklisi Şükrü Çevirmeci isimli vatandaş iskele meydanında basın açıklaması yapan bir grubun elinden aldığı megafonla olayı protesto etti. Türk insanının tepkisiz bir toplum haline geldiğini söyleyerek megafonla iskeleye doğru bağıran Çevirmeci “burada az önce iki insan göz göregöre ölecekti. Onlarca yolcu seyredip geçti. Üzerinize ölü toprağımı serpildi, illaki kendi başınıza böyle bir olayın gelmesi mi lazım¨ diyerek tepkisini dile getirdi. Çevresinde toplanan vatandaşlar ise alkışla Çevirmeci’ye destek verdi. Hastaneye kaldırılan yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı kaydedilirken ,polis olayla ilgili soruşturma başlattı.