İskandinav Turistler Side Plajı'nda Rüzgarlı Havada Aldırış Etmeden Denize Girdi

İskandinav Turistler Side Plajı'nda Rüzgarlı Havada Aldırış Etmeden Denize Girdi

Antalya'nın Manavgat İlçesi Side Beldesinde Turistler Rüzgarlı Havaya Aldırış Etmeden Denize Girdi. Dünyaca Ünlü Turizm Şehri Side'de Havaların Isınmasıyla Birlikte Plajlar Hareketlendi. Güneşli Havanın 23 Dereceyi Bulmasıyla Rüzgarlı Havaya Aldırış Etmeyen Orta ve Kuzey Avrupa Turistleri Denize Girdi.

İskandinav Turistler Side Plajı'nda Rüzgarlı Havada Aldırış Etmeden Denize Girdi

Antalya'nın Manavgat ilçesi Side beldesinde turistler rüzgarlı havaya aldırış etmeden denize girdi. Dünyaca ünlü turizm şehri Side'de havaların ısınmasıyla birlikte plajlar hareketlendi. Güneşli havanın 23 dereceyi bulmasıyla rüzgarlı havaya aldırış etmeyen Orta ve Kuzey Avrupa turistleri denize girdi. Güneşli havada bazı turistler şezlonglarda kitap okurken, bazıları da deniz motoru, jet sky, deniz paraşütü ve yat turu yaptı. Side Plajı işletme sorumlusu Hüseyin Bozkurt, Side Plajı'nda denize girme sezonun 1 Mayıs'tan itibaren başladığını ifade etti. Plaja gelen turist yoğunluğunu Alman, Hollanda, Norveç, İsveç, Danimarka, İsviçre, İzlanda ve Finlandiyalıları oluşturduğunu belirten Bozkurt, son 10 gündür İskandinav turistlerin yoğun ilgi gösterdiğini ifade etti. Bozkurt, "Havaların ısınmasıyla birlikte Side Plajı'nda denize girme hareketliliği başladı. İskandinav turistler mayıs ve ağustos ayında denize girmeyi seviyor. Orta Avrupa ülke turistleri ise temmuz ve haziranda denize giriyor. 50 yaş üstü turistlerde plajda 10.00-12.00 ile 17.00-19.00 saatleri kumsalda doğa yürüyüşü yapıyor." dedi.

Tropical Hotel sahibi Mustafa Kaya, bölgeye gelen turist ağırlığını İskandinav turistlerin oluşturduğunu belirtti. Turizm sezonu öncesi Tropical Group olarak Norveç, İsveç, Finlandiya, İsviçre, Danimarka ve İzlanda'da çalışma yaptıklarını dile getiren Kaya, sezonda 200 bin İskandinav turist gelmesini hedeflediklerini ifade etti. Kaya, İskandinav turistlerin son 3 yıldır Side Plajı'nda denize girmesinin bir tutku haline geldiğini kaydetti.

Nova Park Hotel İskandinav turizm uzmanı Hasan Duman, konaklama tesisine gelen turistlerin Alman, İsveç ve Norveçli turistler olduğunu söyledi. Duman, sezonun gözde turistlerinin İskandinav turistler olduğunu söyledi.

Oslo'dan ailecek 10 günlüğüne 4 yıldır Side'ye tatile geldiklerini ifade eden Norveçli avukat Melissa Canka, 3 aydır ülkelerinde denize hasret kaldıklarını bildirdi. Canka, Side Plajı'nda denize girdikten sonra şezlong'da kitap okumayı çok sevdiğini dile getirdi. (CİHAN)

Kaynak: CHA