Isınmak İçin Tüpe Bağlı Sobayı Yaktı Canından Oldu

Isınmak İçin Tüpe Bağlı Sobayı Yaktı Canından Oldu

Konya'da minibüste üşüyen kişi tüpe bağlı katalitik sobayı yaktı. Uyuyakalan adam, araçtaki plastik malzemelerin tutuşması sonucu hayatını kaybetti.

Konya'da bir kişi ısınmak için minibüste yaktığı katalitik sobanın araç içerisindeki plastik ve tahta malzemeleri yakması sonucu çıkan dumandan zehirlenerek hayatını kaybetti.

MİNİBÜSTE ÜŞÜMEMEK İÇİN KATALİTİK SOBA YAKTI

Pazarlarda plastik malzeme sattığı öğrenilen Taner Urgun sokak üzerinde minibüs içerisinde iddiaya göre üşümemek için, tüpe bağlı katalitik sobayı yaktı. Urgun, daha sonra araç içerisinde uykuya daldı.

ARAÇTAKİ PLASTİK VE TAHTA MALZEMELER TUTUŞTU

Yanan sobanın aşırı sınma sonucu araç içerisinde bulunan plastik ve tahta malzemeleri tutuşturdu. Yanan malzemeleri fark edemeyen Urgun'un içerisinde bulunduğu aracın yandığını gören çevredeki vatandaşlar durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi.

YANGINA MÜDAHALE EDİLİRKEN SÜRÜCÜ ARAÇ İÇİNDE ÖLDÜ

Kısa sürede olay yerine ulaşan ekipler, yanan araca müdahale etti. Bu sırada polis araç içerisinde uyuyan Taner Urgun'u fark etti. Olay yerine çağrılan 112 Acil Sağlık ekiplerinin aracın içerisinden çıkararak müdahale ettiği Urgun'un çıkan dumandan zehirlenerek hayatını kaybettiği tespit edildi.

YAKINLARI SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Urgun'un olay yerinde gelen yakınları ise sinir krizi geçirdi. Daha sonra olay yeri inceleme ekiplerinin araç içerisinde incelemelerde bulundu.

Urgun'un cansız bedeni yapılan incelemenin ardından otopsi yapılmak üzere Selçuk Üniversitesi Hastanesi morguna kaldırıldı. Urgun'un kesin ölüm nedeni cansız yapılacak otopsinin ardından netlik kazanacak. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.