Işın Karaca Esin Övet Kavgası!
Haberler » Magazin » Haber

Işın Karaca Esin Övet Kavgası!

Geçtiğimiz Günlerde 'Işın Karaca Eski Kocamla Birlikte' Sözüyle Gündeme Oturan Habertürk Yazarı Esin Övet'in Hürriyet Yazarı Ayşe Arman ile Olan Röportajı...

Işın Karaca Esin Övet Kavgası!

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE 'IŞIN KARACA ESKİ KOCAMLA BİRLİKTE' SÖZÜYLE GÜNDEME OTURAN HABERTÜRK YAZARI ESİN ÖVET'İN HÜRRİYET YAZARI AYŞE ARMAN İLE OLAN RÖPORTAJI...

Esin Övet: Işın Karaca'nın eski kocamla birlikte olmasına kızdım çünkü;

a) Beni salak yerine koydu

b)Bu yaptığı racona sığmaz

"Işın, eski kocamı tepe tepe kullan!" başlıklı bir yazı yazdınız...

Evet.

Ne münasebetle?

E çünkü patladım! Bir insan bu kadar da salak yerine konmaz ki?

Şu olayı baştan anlatsanıza...

Biz isteyerek ayrıldık Sedat'la. Davayı açan da benim. Parti bile yaptım boşanma davasının olduğu gün. Karalar, acılar filan bağlamadım yani. Çok sevdiğim bir insan, ama anlaşamıyorduk, evli kalmamaya karar verdik. O kadar.

Eeeee?

Eee'si? Işın, beni boşanmadan birkaç gün önce aradı...

Arkadaşınız mı Işın Karaca?

15 yıldır tanışıyoruz. Sezen'in vokalistiyken ilk haberini ben yaptım. Orada burada hep karşılarız. Bir dolu kez, aynı masada oturmuşluğumuz, sohbet etmişliğimiz var. Dost değiliz belki ama evet arkadaşız. "Boşanacağını duydum, çok üzüldüm Esinciğim" diye aradı. Aradığına göre yakınız değil mi? Yoksa niye arayasın boşanan birini, halini hatırını sorasın? "Nedir bu başınıza gelenler?" dedi. Ben da anlattım. "Sen de yaşadın bunu" dedim. "Bitti. Artık dönüşü yok..." O kadar da masum anlatıyorum ki. O soruyor, ben cevap veriyorum. "Yaşı kaçtı Sedat'ın?" dedi. "Kaç yıldır birlikteydiniz siz?" dedi. "Bana bak kötü huyları mı var bu adamın söylemediğin?" Ben de safım ya, ne sorsa cevap veriyorum. Meğer adamı benden 'çek' ediyormuş! Kapattıktan sonra, "Allah Allah bunları bana niye sordu?" dedim, çok da üstünde durmadım. Benim facebook'um da Işın'da vardı, baktım o hafta, gözüme soka soka Sedat'la fotoğraflarını koyuyor, yazılar yazıyor.

Sedat'a sormadınız mı peki "Sen bu kadınla birlikte misin?" diye...

Sormaz mıyım? Sordum. "Nereden çıkarıyorsun bu şaçmalıkları?" dedi. "İyi ama millete biz birlikteyiz diye yayıyor" dedim. "Yok, sen paranoya yapıyorsun!" dedi.

Siz en çok neye kızdınız?

Beni aptal yerine koymuş olmalarına! En çok da Işın'a kızdım. Çok yakın bir arkadaşımı araması da bardağı taşırdı. "Biliyor musun Sedat'la birlikteyim" demiş, o da "Kim ya Sedat?" demiş, "Esin'in kocası!" Yok artık daha neler. Sen ne yapıyorsun arkadaşım ya. Bir dur yani. Birlikte olabilirsin. Ne istersen yap ama her şeyin bir yolu yordamı var, raconu var. Bu düpedüz saygısızlık. Benim alnımda enayi mi yazıyor?

Şimdi anlıyorum sizi. Oysa hakkınızda çıkan haberleri okuduğumda "Ne var ki bunda?" diye düşünmüştüm, "Adamla boşanmışsın kiminle birlikte olursa olsun..."

Öyle değil işte. İş yanlış yansıtıldı. Işın, beni 26 Mart'ta aradı, biz 31 Mart'ta boşandık. Nisan'ın ilk haftası da, eşimi, dostumu bütün arkadaşlarımı arayıp, "Ben Sedat'la birlikteyim" dedi.

Son durum ne?

Sedat acayip ağır mesajlar atıyor.

"Yakamızı bırak" filan mı diyor...

"Kendini herkese güldürdün, insanlar seninle dalga geçiyorlar farkında değil misin!" türünden şeyler. Söylemek istemediğim hakaretler de var. Sinir oldum. Yoksa, çok da umurumda değil. Ama tabii ki canımı sıkan bir şeyi yazacağım.

* Bu olaydan ne ders çıkardınız?

Kadınlar bu tür şeyler yapıyorlar. Acı ama gerçek bu. İlk kez de gelmiyor başıma. 10-12 yıl önce de sevdiğim bir adam vardı, en yakın arkadaşım gitti onunla birlikte oldu. "Ya aman, bırak bunu, değmez, ne yapacaksın bu herifi!" diye diye. Ben "Işın Karaca kocamı elimden aldı" filan demiyorum, yanlış anlamayın ama bir tuhaflık yok mu hadisede? Beni ara dürüstçe, "Ya Esin, böyle bir şey var. Ben Sedat'la birlikteyim ya da birlikte olmak üzereyim. Benden duy istedim de..." Tamam benden izin almasına gerek yok, ama en azından beni hıyar yerine koymasa iyi olurdu! Budur. Başka maruzatım yoktur.

Röportaj: Ayşe Arman

IŞIN KARACA İLE İLGİLİ DİĞER HABERLER