Işid'in Elindeki Türklerle İlgili Umutlandıran Açıklamaya "Ee Seçim Yaklaştı" Göndermesi - Haberler
Haberi Paylaş

Işid'in Elindeki Türklerle İlgili Umutlandıran Açıklamaya "Ee Seçim Yaklaştı" Göndermesi

ANKA - Haberler | Güncel
Işid'in Elindeki Türklerle İlgili Umutlandıran Açıklamaya

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, IŞİD'in kaçırdığı Türk konsolosluğu rehineleri için görüşmelerin sürdüğünü ifade ederek, "Irak'taki bütün taraflarla görüşmelerimiz sürüyor.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, IŞİD'in kaçırdığı Türk konsolosluğu rehineleri için görüşmelerin sürdüğünü ifade ederek, " Irak'taki bütün taraflarla görüşmelerimiz sürüyor. Belki yarın, öbür gün gelebilirler" dedi.

Sivas'ta açıklamalarda bulunan Bakan Yılmaz, IŞİD tarafından alıkonulan Türk konsolosluğu çalışanları için görüşmelerin sürdüğünü ifade ederken, "Çalışıyoruz. IŞİD üzerinde kim etkili olabilecek ise kimin sözüne itibar ediyorsa Irak'taki bütün taraflarla görüşmemiz devam ediyor. Bize söylenen en kısa zamanda, bunu gerçi daha halka söylemedik. Belki yarın gelebilir, belki öbür gün gelebilir. Biraz sabırlı olsunlar. Ya operasyon yapıp gidip getireceksin, ya da görüşmeler ile sabırla, sulh yoluyla bu olayı bu sıkıntıyı çözmek lazım. Bizim isteğimiz görüşmeler yoluyla bunun çözülmesi. Çünkü bunun en doğru yol olduğunu düşünüyoruz. Biraz daha sabretsinler" dedi.

Bakan Yılmaz'ın açıklamaları Twitter'da da yankılandı.

17-25 aralık yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu sonrası AK Parti'den istifa eden Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım, "Ee seçim yaklaştı. Musul rehinelerinin serbest bırakılacağı tarih açıklandı" derken, konuya ilişkin haberi de takipçileriyle paylaştı.

ANKA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title