İshak Gazel: Bence Yerli Otomobil İçin En Avantajlı İl Kütahya

İshak Gazel: Bence Yerli Otomobil İçin En Avantajlı İl Kütahya

20.11.2017 12:36 | Son Güncelleme: 20.11.2017 12:36
İshak Gazel: Bence Yerli Otomobil İçin En Avantajlı İl Kütahya

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı üyesi ve AK Parti Kütahya Milletvekilleri İsak Gazel, yerli otomobilin Kütahya’da üretilmesi talebini, her platformda ifade ettiklerini dile getirdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı üyesi ve AK Parti Kütahya Milletvekilleri İsak Gazel, yerli otomobilin Kütahya'da üretilmesi talebini, her platformda ifade ettiklerini dile getirdi.

Kütahya'da oluşan toplum duyarlılığına teşekkür eden Gazel, "Yerli otomobille ilgili çalışmalar hükümet nezdinde başladığında, biz zaten Kütahya ile ilgili fizibilite çalışmamızı hazırlatmıştık. Yerli otomobile talip olan şuan 20 kadar il var. Bunların arasında herhalde en avantajlı olan il Kütahya'dır. Bu yatırım kamu yatırımı değil. Özel sektör yatırımı olduğu için avantajlar ve dezavantajlar ortaya konulacak. Biz avantajlarımızın çok önemli olduğunu söylüyoruz. Bu anlamda da yatırımın Kütahya'ya gelmesi ile ilgili yatırımcı firmalardan gerekli randevuları alarak talebimizi ileteceğiz. Kütahya'da oluşan toplum duyarlılığını da çok olumlu karşılıyorum. Bu duyarlılığın bizim çalışmalarımızla birleşmesi sonucu bir enerji ve sinerji ortaya koyacağına inanıyorum. Amacımız Kütahya'nın bu bölgede ulaşım, sanayi, tarım ve turizmde bir merkez konumuna gelmesidir. Bu yönde gerekli çalışmalarımızı yapıyoruz" diye konuştu. (EFE) - KÜTAHYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title