İsfendiyari Kefaletle Serbest Bırakıldı

İsfendiyari Kefaletle Serbest Bırakıldı

İran Aleyhine Casusluk Faaliyetlerinde Bulunduğu Gerekçesiyle Tutuklanan İran-abd Pasaportlu Hale İsfendiyari, Kefaletle Serbest Bırakıldı.

İsfendiyari Kefaletle Serbest Bırakıldı

İran aleyhine casusluk faaliyetlerinde bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan İran-ABD pasaportlu Hale İsfendiyari, kefaletle serbest bırakıldı.

İran Öğrenci Haber Ajansı (İSNA) ve İran devlet televizyonu, 3 aydan fazladır tutuklu bulunan İran-ABD pasaportlu Hale İsfendiyari'nin 300 bin ABD Doları karşılığında kefaletle serbest bırakıldığını bildirdi. İsfendiyari, ummamasına rağmen serbest kaldığı için çok mutlu olduğunu söyledi. Kaldığı odanın pencereli ve çok büyük olduğunu belirten İsfendiyari, istediği zaman yürüyüşe çıktığını, yemeklerin güzel olduğunu ve iyi eğitimli görevlilerin kendisine çok iyi davrandığını belirtti.

İran aleyhine casusluk faaliyetlerinde bulunduğu gerekçesiyle 8 Mayıs'ta tutuklanarak Evin Cezaevi'ne konulan İsfendiyari, ABD'deki Woodrow Wilson International Center for Scholars adlı merkezin Ortadoğu ile ilgili programının müdürlüğünü yapıyordu.

(SS-EA-EA-CC-D)

Kaynak: İHA